A természetesség áthatotta díszítés mindennél vonzóbb!

Sokféleképpen cicomázhatjuk a karácsonyi dekorációkat. A lakás, vagy a ház belsejét, külsejét felöltöztetve, a berendezési tárgyakat fényfüzérekkel felékesítve, minden talp alatti helyet kidekorálva is várhatjuk az ünnepi hangulat betoppanását. De ha az, alapjáraton nem születik meg a szívünkben, akkor a külsőségek ezen mit sem segíthetnek. Viszont az egyszerűen nagyszerű elv követésével olyan természetes ünnepi légkört teremthetünk, ami garantáltan senkit sem hagy érintetlenül.

Hogyan csempészhetjük be a már alvó természetet a négy fal közé?

A szívünknek kedves karácsonyi díszek összeválogatása nem is olyan egyszerű feladat. Főleg, ha több kritériumnak is meg akarunk felelni. Például ott van az a kérdés, hogyha vágyunk a természetességre, akkor ezt éppen pont télen hogyan varázsolhatjuk a négy fal közé?

Egyrészt számtalan, természetes anyag felhasználásával készült, minimális díszítettséggel rendelkező variáció vásárolható meg. Ezeket akár a lakberendezés nyelvezetéből elcsent kifejezéssel élve, minimalista megoldásoknak is nevezhetjük. Aztán, akadnak bőven olyan termések, termények, amik a legzordabb télben is a rendelkezésre állnak. Dió, narancs, mandarin, aszalványok, hogy csak párat említsünk. Eleink nem véletlenül burkolták be mindenféle színes papírokba a diókat például, így remekeltek gömböket. Ráadásul a narancshéj, mandarinhéj illatát fahéjjal, szegfűszeggel, vagy konkrétan mézeskalács keverékkel tovább fokozhatjuk. Elegendő egyetlen szippantás a levegőből, és máris borítékolható az ünnepi atmoszféra.

26411_velka_vysoka_foto

A fotó forrása: Ewalds.hu

Az egységes vagy a teljes összevisszaság a vonzóbb?

A közkedvelt karácsonyi gömbök vajon megférnek más típusú díszekkel? Vagy jobb azonos variációban gondolkodni, s így elérni az emelkedett hatást?

Ez bizony egyénfüggő, nincs rá általános érvényű válasz. Van, akinek a homogén látvány tetszik, megint más rajong a látszólagos káoszért, aminek a mélyén mégis szent rend lakozik. Szóval, ami a konkrétumok kitalálását és megvalósítását illeti a legjobb a szív hangjára figyelni. A színek összhangját azért érdemes szem előtt tartani, mert a túl nagy kontraszt kétségtelenül zavaró. A matt, valamint a fényes hatások kiegyensúlyozása is jó ötlet, mert a szélsőség sohasem annyira látványos és vonzó, mint a stílusosan megteremtett arany középút. Aminek a végigjárásával a bensőnkben megszülető csoda, végül a külvilágunkban is érzékelhetővé válhat.

értékelés