-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
takarító
-
Óvodapedagógus
-
Asszisztens
-
karbantartó
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
Értékesítő
-
TIG hegesztők
2024. 11. 21
-
Takarító - Dunakeszi
2024. 11. 22
-
Áruösszekészítő - raktáros
2024. 11. 24
-
Épületgépész
2024. 11. 24
-
Állatgondozó
2024. 11. 24
-
Bolti kisegítő
2024. 11. 24
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Hogyan előzzük meg az ágyi poloskák támadását?
Leggyakrabban a legmelegebb, legsötétebb részekre bújnak el, így győződjünk meg arról, hogy teljesen átvizsgáltuk az ágyunkat. A matracokat alaposan vizsgáljuk át a szegély mentén, a rugózat vagy az ágy váza környékén.
A matrac szegélyének belső részében bújnak el a leggyakrabban, ez az a varrás, amely a matrac formáját megadja. Egyszerűbben elmagyarázva, ez az a része a matracnak, melyet meg tudunk fogni, ha hordozni szeretnénk. Egy nagyon vékony csík. Ezt a csíkot fordítsuk ki. A nagyobb fekete foltok valószínű élő ágyi poloskák. Könnyű őket elűzni, és az ürüléket is letörölni, de ha veszünk egy darab szövetet, és megpróbáljuk letörölni a foltokat, rájövünk, hogy a poloskák a szövethez ragadnak.
Rögtön meg kell ölni őket, még mielőtt elszöknének. Készüljünk fel rá, hogy vér, remélhetőleg nem a mi vérünk, folyik ki belőlük. Valamilyen okból, bár az ágyi poloskák kényelmesen befészkelik magukat a matracokba, kissé nyugodttá válnak, és amikor megpróbáljuk elkapni egy papírtörölközővel, nyugodtan, alva fekszenek, türelmesen várva a kivégzésüket.
Minél többet el kell pusztítani belőlük, és a poloskák számára készített rovarirtót is kell használni, de a tapasztalatok szerint, ez nem elegendő, szakképzett rovarirtó céggel kell felvenni a kapcsolatot. A rovarirtás egy tömbház lakásban elég sokba kerül, de megéri, mivel harapásuk viszket és sebekké alakul át.
Mit tehetünk az aktuális rovarirtás előtt?
Távolítsuk el az ágyneműt, a szőnyegeket, a tapétát, és a ruhákat a fiókokból és a ruhásszekrényekből. A polcokról és asztalokról mindent pakoljunk el, a matracot rugóstól vagy vázastól állítsuk a fal mellé. Minden dolgunkat tegyük egy nagy szemetes zacskókba és kössük jól be. A rovarirtás után ugyanis egyenként kell átvizsgálni a ruhadarabokat és az ágyneműt, és forró vízben kell kimosni. A legjobb, ha a mosógép vagy az előkészített forró víz fölött vizsgájuk át a dolgainkat, így az ágyi poloskák nem tudnak megmenekülni, és elbújni.
A bútorokat a faltól néhány centire kell költöztetni, mivel a rovarirtó cég a falak és a padló nyílásait is befújja. Az a legjobb, ha mindent a szoba közepére, egy nagy halomba rakunk. A ruhás zacskókat is tehetjük ide, ha jól le vannak szigetelve.
Matracok
Ha a fertőzés nem nagyméretű, és meg tudjuk menteni a matracot és az ágy vázát, megtarthatjuk őket, de elengedhetetlen, hogy bevonjuk egy szűk huzatba. Ezeket a matraczsákokat olcsón beszerezhetjük.
A legjobb mégis eldobni őket, közvetlenül a rovarirtás után szabaduljunk meg tőlük. Mikor kivisszük a szemetesbe, figyeljünk arra, hogy hol fogjuk meg, mert az ágyi poloskák nem várt helyeken is kicsúszhatnak belőle.
A ház többi része...
A ház többi részére is ugyanezek a szabályok érvényesek. A szőnyegeket, tapétákat el kell távolítani, és rovarirtó szakértőt kell hívni. A legjobb persze az, ha mindent megteszünk a megelőzés érdekében, egy ilyen élmény ugyanis rendkívül kellemetlen.