-
karbantartó
-
Asszisztens
-
Óvodapedagógus
-
takarító
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
Értékesítő
-
Horgos Rakodó Teherautó-sofőr (CE)
2024. 11. 21
-
Junior Marketing Asszisztens | Budaörs
2024. 11. 21
-
Cyber Security Intern
2024. 11. 20
-
Kasszás diákmunka Szigetváron (WHC022602)
2024. 11. 21
-
Gyorséttermi Diákmunka A Burger King-Ben. - Győr
2024. 11. 21
-
Diákmunka: Ajándékcsomagolás a IX. kerületben - Br. 2500-3250 Ft / óra
2024. 11. 21
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Rengeteg olyan használati tárgy létezik, melynek a jelenléte megszokott a mindennapi közegünkben, már-már rutinszerűen használjuk, ugyanakkor még sosem vettük alaposan szemügyre, és gondolkodtunk el rajta, hogy “vajon ez hogyan készült?”
A többség így van a bejárati ajtókkal is, hisz mégis ki az, aki nyitás közben arra gondol, hogy vajon ez a nyílászáró miből és hogyan lett összeszerelve? Aki azonban mégis kíváncsi rá, hogy milyen egy biztonsági ajtó “előélete” az tartson velünk, megmutatjuk!
A nyersanyagtól a kész vázig
A helyszínünk Nagytarcsa, azon belül is a Nívó egyedi bejárati ajtókat gyártó magyar vállalkozás üzeme, ahol a biztonsági ajtók készülnek. Az ő példájukon keresztül mutatjuk be a folyamatot. A megrendelők a weboldalon tervezhetik meg leeendő nyílászárójukat, majd a helyszíni felmérés után már minden szükséges információ megvan ahhoz, hogy a gyártás megkezdődjön.
Az acél zártszelvény 6 méter hosszú, nyers szálakban érkezik az üzembe, és egy robotvezérlésű gép szabja őket méretre egy lézervágó berendezés segítségével. A zárak és a szükséges bemarások kialakítása is ekkor történik.
A darabokon ezután egy hegesztőrobot dolgozik tovább, ami összeilleszti őket egy forgó állványon. Ezzel az automatizmussal jelentősen lerövidül a munkafolyamat.
Az összehegesztett váz ezután a lakatosmesterekhez kerül, akik további finomításokat végeznek: lecsiszolják a varratokat, behelyezik, és felhegesztik a belső tömör acéltáblát, illetve az acél merevítőket. A humán munkaerő tehát még mindig nélkülözhetetlen része a gyártásnak.
A külső burkolatok elkészítése
A modern biztonsági ajtók esztétikus küllemmel rendelkeznek, tehát a külső burkolat is nagy odafigyeléssel készül el. Ehhez fa rétegelt lemezeket használnak, amiket egy CNC-maró géppel vágnak a megfelelő méretre, és ezzel alakítják ki a zárak, valamint opcionálisan az üvegbetétek helyét és a díszítőmarásokat.
A lemezeket ezután vagy egyszínűre festik, vagy ha a megrendelő fahatású ajtót kért, akkor egy vákuumpréselő géppel ráillesztik a megfelelő mintájú fóliát. Az ajtó tokját és szárnyát szintén a kívánt árnyalatúra festik.
Az összeszerelés
Miután minden szükséges alkotóelem rendelkezésre áll, már csak az ajtó összeillesztése van hátra. Ekkor kerülnek a helyükre a szigetelőrétegek, a biztonsági üvegek, a bevilágítók, a zárszerkezetek, végül a burkolat.
Utolsó lépésként felszerelik az élvédőket, a kilincseket és rozettákat is. A minőségellenőrzés után az ajtó szállításra készen áll.
Ezt jelzik az ügyfélszolgálatos kollégának, aki felveszi a kapcsolatot a megrendelőkkel, és egyeztet egy időpontot. A megbeszélt időben a szerelőcsapat az új ajtóval megérkezik a helyszínre, és elvégzi a cserét.
A beépítés és a szükséges díjak kiegyenlítése után az újdonsült tulajdonosnak nincs más dolga, mint gyönyörködni a szép, masszív biztonsági ajtóban.