-
karbantartó
-
Óvodapedagógus
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
Értékesítő
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
Kőműves
-
takarító
-
TIG hegesztők
2024. 11. 21
-
Recepciós, Irodai Asszisztens | Budaörs
2024. 11. 21
-
Minőségügyi technikus
2024. 11. 21
-
Betanított munkalehetőség! - 15. kerület
2024. 11. 21
-
Termelésvezető (3109)
2024. 11. 21
-
Recepciós
2024. 11. 21
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Ellentétben azzal, amit gondolnánk, a poloskák nem kedvelik a makulátlanul tiszta teret vagy a szennyezett környezetet. Ha élelemhez jutnak, bárhol élhetnek, így egyszerűen alaptalanok azok az állítások, amelyek szerint a poloskák vonzódnak a koszhoz és a felforduláshoz. A rendetlenség csak megkönnyítheti a rovarok rejtőzködését.
Napközben az ágyi poloska szabad szemmel alig látható, megbújik például a tapéta és a fűtési csövek mögé, a matracok széleibe vagy a villanykapcsolók mögé. Az éjszakai ágyi poloskák csak a sötétben bújnak elő rejtekhelyeikről. A szúnyogcsípéssel ellentétben eleinte nem is érezzük az ágyi poloska csípését, a bőrpír és a viszketés csak napokkal később jelentkezik.
Léteznek vegyszerek, amelyekkel megszabadulhatunk ezektől a bosszantó rovaroktól, de kipróbálhatunk néhány természetes módszert is az ágyi poloskák ellen.
Mit kell tudnunk a poloskákról?
• A poloskák lapos, vörösesbarna színű, ovális rovarok, amelyek almamag méretűek.
• Csak vérrel táplálkoznak, megduzzadnak, és evés után vöröses árnyalatot kapnak.
• Akár egy évet is túlélnek táplálék nélkül, és éjszaka aktívak, amikor a háztulajdonosok alszanak.
• Az ágyi poloska leggyakrabban a bútorok repedéseiben, a matrac varratai között, a lepedőkön, az elektromos aljzatok környékén és még a képkereteken is megtalálhatóak.
• Gyakran előfordulnak szállodákban, ahol szobáról szobára szállíthatják őket a látogatók poggyászában, táskájukban vagy pénztárcájukban.
Honnan tudhatjuk, hogy van-e poloska az otthonunkban?
A bosszantó rovarok jelenlétéről tájékozódhatunk, ha a következőket észleljük:
• A csípés a poloska jelenlétének legegyértelműbb mutatója, mivel bőrpírt okoz, amelyet kellemetlen viszketés kísér.
• A fiatal poloskák növekedésük során megváltoztatják bőrüket. Ezért, ha a padlón pikkelyeket találunk, az azt jelentheti, hogy invázió van jelen.
• Etetés után a poloskák visszatérnek búvóhelyükre, és ott folyadékot bocsátanak ki, amelyek fekete vagy barna foltokat képeznek a porózus felületeken.
Milyen gyorsan terjednek a poloskák szobáról szobára?
A poloskák naponta 1-12 tojást is lerakhatnak, ami életük során összesen 200-500 tojást jelent. Ezek a számok magukért beszélnek, ha kíváncsiak vagyunk arra, hogy mennyi ideig tart a poloskafertőzés.
A poloskáknak melegvérű gazdákból – általában az emberekből – kell vérrel táplálkozniuk a túlélés érdekében. Az, hogy a poloskák milyen gyorsan terjednek szobáról szobára, részben attól függ, hogy mennyi ideig tart a szennyezett bútorok, ruházati cikkek, poggyászok és/vagy egyéb háztartási cikkek egyik szobából a másikba való áthelyezése.
Hogyan terjednek a poloskák emberről emberre?
A poloskáknak vérre van szükségük a túléléshez és a szaporodáshoz, de nem élnek emberi gazdatesten. Valójában a poloskák emberről emberre terjedésének semmi köze nincs magához az emberhez, hanem csak inkább a fertőzött tárgyak mozgásához. Például vendégeink is hazavihetik őket véletlenül az utazásból, vagy a gyerekek is hazahozhatják a táskájukban.Az ágyi poloskák opportunisták, akik elrejtőznek, és arra várnak, hogy megsebesítsék az embereket.
Hogyan lehet megszabadulni tőlük?
A poloskákat különösen nehéz eltávolítani szakember segítsége nélkül. Ezért fontos megelőző intézkedéseket tenni:
• Tartsunk rendet annak érdekében, hogy a poloskák ne tudjanak besurranni otthonunkba és elbújni.
• Ágyi poloska gyanúja esetén az ágyneműt a lehető legmagasabb hőmérsékleten mossuk ki.
• Óvatosan ellenőrizzük az új bútorokat, hogy nincs-e benne rovarnyom, mielőtt bevinnénk az otthonunkba.
• Vizsgáljuk meg otthonunkat költözés, vagy vendégek után.
Ágyi poloska riasztó szerek
Ha nem szeretnénk extra pénzt költeni különféle vegyszeres rovarírtókra, bízzunk a természetes bevált receptekben.
• Az ecet a nem kívánt rovarok ellen is erősen hat. Áztassunk be egy vattapamacsot ecetes edénybe, és kezeljük vele bútorainkat, falainkat és a gyanús foltokat.
• А ѕzódаbіkаrbónа szétѕzóráѕа аz ágуrа éѕ а mаtrас körnуékérе, vаgу а ruhák éѕ tехtílіák víz éѕ ѕzódаbіkаrbónа оldаtbа áztаtáѕа bеvált módѕzеr, nеmсѕаk а fеrtőtlеnítéѕrе, hаnеm ѕzámоѕ máѕzó rоvаr еllеnі védеkеzéѕrе іѕ.
• A teafaolaj nemcsak a vírusos és bakteriális fertőzéseket gátolja, hanem rovarok, köztük a poloska elpusztítására is használható, mivel parazitaellenes tulajdonságokkal rendelkezik, amelyek elpusztíthatják vagy elnyomhatják a növekedésüket.
Végezetül ismét emlékeztetünk kell arra, hogy a népi jogorvoslatok a rovarok leküzdésére nem mindig hatékonyak. Csak akkor használjuk őket, ha még kevés a kártevő, és minden élőhelyük jól látható.
Ellenkező esetben egyszerűen nem fogjuk megtalálni az összes fészket, és a túlélő paraziták újra elszaporodnak.