-
takarító
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
Asszisztens
-
Értékesítő
-
Kőműves
-
karbantartó
-
Horgos Rakodó Teherautó-sofőr (CE)
2024. 11. 21
-
Junior Marketing Asszisztens | Budaörs
2024. 11. 21
-
Cyber Security Intern
2024. 11. 20
-
Alkalmi pakolós diákmunka - XII. kerület - 11.29. - Br. 2000Ft / óra
2024. 11. 21
-
Karbantartó
2024. 11. 21
-
HR Gyakornok Pécs (WHC022603)
2024. 11. 21
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Olcsó szórakozás gyerekeknek: Zöld nyálka házilag
Akárcsak a Szellemirtók című film hőse, ez a zöld nyálka is lenyűgözi a gyerekeket. Erős és gumiszerű, de úgy folyik, mint a nyálka. Foltot hagy a ruhán és a szőnyegen, ezért az a legjobb, ha kint játszunk vele.
Hozzávalók:
- 2 csésze folyékony keményítő
- két csésze fehér ragasztó
- zöld ételszínezék
A ragasztót tegyük egy nagy keverőtálba. Tegyünk hozzá annyi ételszínezéket, hogy megfelelő szint kapjunk. Ezután lassan keverjük hozzá a keményítőt. Ahogy kevergetjük, a tészta elkezd vastagodni és leválni az edény oldaláról. Adjuk hozzá az összes keményítőt. Tökéletes Halloween-i kellék.
Ragacs házilag
Nem tudom, ki találta ezt fel, de bárki volt is, egy zseniális vegyész volt. A legjobb eredményekért ne használjunk olcsó ragasztót. Elvégre azt szeretnénk, hogy a ragacsunk a legragacsosabb és legnagyszerűbb legyen, nemde? Az elkészítés éppen olyan szórakoztató, mint játszani vele, úgyhogy vonjuk be a gyerekeket is, hadd segítsenek ők is a ragacs elkészítésesben.
Hozzávalók:
- 225 g jóminőségű ragasztó
- ¾ csésze víz
- 1 teáskanál
- Bórax (nátrium tetraborát)
- 1-2 kanál víz
Két keveréket kell készítenünk. Az első a ¾ csésze vízből, ételszínezékből és a ragasztóból, míg a második a teáskanál bóraxból és egy-két kanál vízből áll. Most következik a kémiai folyamat. Vegyük a bóraxos keveréket és adjuk hozzá a ragasztós keverékhez. Láthatjuk, hogy egy ragacsgömb képződik. Vegyük ki, és helyezzük egy másik edénybe. Keverjünk össze még egy adag bóraxot és vizet és tegyük ismét a ragasztós tálba. Egy újabb ragacsgolyó képződik. Szedjük ezt is ki, és ismételjük ezt addig, amíg a ragasztó át nem alakul ragacsgömbökké. Gyúrjuk az összes ragacsgolyót egyetlen ragacslabdává. Vicces és ragacsos.
Ez az elképesztően mulatságos játékszer nagyon olcsón beszerezhető.
Gyurma házilag
Sokféleképpen lehet házilag gyurmát készíteni, de házitanítóként, cserkészvezetőként és négygyerekes anyaként ez a kedvencem. Ezt a receptet évekkel ezelőtt találtam.
Hozzávalók:
- 2 csésze liszt
- 2 csésze víz
- 1 csésze só
- 4 teáskanál tejszín vagy tisztított borkő (feltétlenül fontos)
- 2 teáskanál étolaj
- mindegyik adaghoz a választott ételszínezék
Ha szeretnénk, hogy a gyurmának jó illata legyen, tehetünk a keverékbe illatos olajakat is. Keverjük össze az összes szilárd hozzávalót és adjuk hozzá az olajat. Ezután kezdjük belekeverni a vizet, amíg egy lágy tésztát nem kapunk. Egy vastag falú edényben, közepes lángon kezdjük el a tésztát melegíteni. Addig melegítsük, amíg el nem válik az edény falától. Ezután vegyük le a sütőről, és töltsük ki egy olyan felületre, amelyik nem ragad. Én fa vágódeszkát használok. Gyúrjuk addig, amíg egy gyurmagolyót nem kapunk. Amikor nem használjuk, tartsuk lezárt műanyag zacskóban. Hónapokig is eláll. Amikor a gyerekeink még kicsik voltak, rengeteg színes gyurma volt a hűtőnkben.
Kis kávéscsészéket is díszíthetünk a gyurmával. A gyurma fogyasztható, ha olyan illóolajat használtunk, amelyik szintén ehető. Ha a gyerekek hajlamosak rá, hogy a szájukba tegyék, ennek mindenképpen nézzünk utána. Az íze semmiképp sem jó, de legalább nem betegednek tőle meg.
Gyurmából vicces tárgyakat készíthetünk, a nyálkával és a ragaccsal játszani pedig csupa móka.