-
Értékesítő
-
Óvodapedagógus
-
Asszisztens
-
Kőműves
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
takarító
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
Teherautó / pótkocsi szerelő
2024. 11. 20
-
Eladó - Webshop Eladó / Ügyfélszolgálatos
2024. 11. 20
-
Cyber Security Intern
2024. 11. 20
-
Brand Marketing & Content Specialist (Részmunkaidős)
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Nagy fába vágja a fejszéjét az, aki saját maga szeretné felépíteni otthoni medencéjét. Ha valaki még soha nem tett ilyet, nem ásott egy hatalmas gödröt, annak egy kicsit ijesztő lehet az a sok-sok munka, ami ezzel jár. De ha lépésekre bontjuk, máris átláthatóbbá válik az egész.
Sok mindent szem előtt kell tartani, amennyiben belevágunk a munkába és a tervezésbe. Ha pedig úgy döntünk, hogy így lesz, nem árt, ha pontosan tudjuk, hogy mi is vár ránk, írja a premiummedence.hu medence építés című bejegyzésében. A munkálatokhoz egyes becslések szerint általában 8-12 hétre van szükség, ettől természetesen lehet gyorsabban is haladni és sok olyan munkafázis van, ami bizony erőteljesen időjárásfüggő, de alapvetően ennyi idővel számolhatunk, ha saját medencét építünk.
Fontos az is, hogy rendelkezzünk a szükséges eszközökkel, szerszámokkal, ebben egy szakemberrel való konzultáció igen nagy segítségünkre lehet. Mielőtt elkezdenénk az ásást, legyünk tisztában azzal, hogy ez egy nagyszabású építési projekt, ezért győződjünk meg arról, hogy tudjuk, mit csinálunk, hogy elkerüljük a váratlan akadályokat vagy a további költségeket.
A megfelelő engedélyek beszerzése, a szerszámok megléte, a legjobb helyszín kiválasztása – mindezekhez különleges szakértelem és tudás szükséges, hogy a medenceépítés zökkenőmentesen menjen végbe.
Az első lépések
Az első lépés a helyszín kiválasztása. Az udvar mérete határozza meg, hogy mekkora medence fér el reálisan a térben. Ezután dönthetünk a típusról és formáról, ami lehet négyzet vagy téglalap alakú, illetve kerek is.
A különböző típusoknak és formáknak megvannak a maguk előnyei, és ilyenkor már dönteni kell minden tartozékról, funkcióról, extráról is, melyet szeretnénk beépíteni. Tehát az első lépés maga a tervezés, amikor eldöntjük a mélységet, a bejáratok számát és a világítást is.
A következő lépés maga az ásás, egyes vállalkozók az ásás megkezdése előtt megvizsgálják a talaj összetételét is, így biztosítva, hogy az egyenletes és alkalmas legyen a medencének. Ezután pedig következhet az ásás, amit érdemes profi, nagy teherbírású gépekkel elvégeztetni. Egyrészt mert így sokkal gyorsabb, másrészt költséghatékonyabb is, mintha mi magunk bérelnénk egy kis kotrógépet és azzal állnánk neki a gödörnek.
Ha pedig megvan a medence helye, akkor jöhet az alapozás, és ilyenkor már gondoskodni kell a vízvezeték- és az áramcsatlakozásokról is. Tehát miután a gödör ki van ásva, meg kell építeni a szivattyú és a szűrőrendszer elhelyezésére szolgáló helyet is, ha világítás és pezsgőfürdő funkció is lesz a medencében, azok előkészítésének is már ebben a fázisban meg kell történnie.
A szükséges elemek telepítése után pedig a medence építése következik, ami jó pár hétig is eltarthat, attól függően, hogy milyen anyagot választunk, betont, vagy vinilt. A folyamat legvégét pedig a befejező simítások jelentik, ami magában foglalja a tereprendezést és a dekorációt is.
A belső és a külső terek elkészítése után nem maradt más, mint a medence vízzel való feltöltése, aztán következhet a feledhetetlen úszás saját otthonunkban. Ne feledkezzünk meg a víz kezeléséről sem (a kémiai fertőtlenítőszerek segítenek elpusztítani a vízben lévő szerves szennyeződéseket, a baktériumokat és az algákat), illetve a később téliesítésről, karbantartásról.