-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
karbantartó
-
Kőműves
-
sofőr
-
Szállodai recepciós állás
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
Értékesítő
-
TIG hegesztők
2024. 11. 21
-
Eladó | Szolnok
2024. 12. 02
-
IT data engineer
2024. 12. 02
-
Minőségellenőrzési munkatárs
2024. 12. 03
-
Könyvelő gyakornok
2024. 12. 03
-
Játékbolti kisegítő
2024. 12. 03
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Készítsük fel az átteleltetésre medencénket!
A medencecsövek tisztítása
A vizet kiszivattyúzzuk és víztelenítünk minden csővezetéket, a gyártó utasításait követve. Hogy a vizet kiszivattyúzzuk a vízzel telítődött csövekből, használhatunk ellentétes irányú forgókefés medence porszívót vagy levegőkompresszort. Ugyanakkor a lehető legtöbb vizet próbáljuk meg kiszívni a fűtőtestből, illetve a vízszűrőből. Töltsünk a vízbe nem mérgező fagyálló folyadékot - amely különbözik a gépjármű fagyálló folyadékától - amely a legtöbb medencét forgalmazó szaküzletben kapható. Ez a folyadék -12 °C-ig kellene meggátolja a víz befagyását.
A szelepek
A szelepekből is alaposan ki kell szippantanunk a vizet, ügyelve arra, hogy minden vízszint alatti szelep biztonságosan le legyen zárva. Használjunk elektromos hőszalagot azon csövek számára, melyek a vízszint alatt fagyásnak lehetnek kitéve, viszont nem lehet kiszivattyúzni sem fagyállóval feltölteni.
Medencetartozékok és felszerelés
Vegyünk ki, és tisztítsunk meg minden korlátot, létrát, illetve ugródeszkát. Próbáljuk meg őket hűvös, száraz helyen tárolni, az ugródeszkát pedig lapos felületen, ha lehetséges.
Világítás
Távolítsuk el az izzókat, ha kevesebb, mint 45 cm víz van fölöttük. Csomagoljuk őket műanyagba és tároljuk száraz helyen. Ha egyáltalán nincs raktárhelyiségünk, helyezzünk súlyokat a műanyagba csomagolt izzókra és tegyük őket a medence fenekére. A biztonság kedvéért vegyük ki a biztosítékot vagy kapcsoljuk ki az elektromos áramkört, hogy még véletlenül se lehessen felkapcsolni őket.
Szivattyú
Itt az ideje eltávolítani a vizet a szivattyúból is, tehát húzzuk ki a dugókat. Egy másik népszerű módszer, a praktikus nedves-száraz porszívó, mely segítségével eltávolíthatjuk az összes vizet a szivattyúházból és a szűrő rekeszeiből. Töltsünk a szivattyúház elemeibe ½-1 pohár/0,12-0,24 liter medencék számára előállított fagyálló oldatot anélkül, hogy eltávolítanánk a vízleeresztő dugót. Ne felejtsük el a szűrő/szivattyú fedőt. Az öntöttvas szivattyúk esetében, a téli rozsdásodás megelőzése végett kenjünk be minden leeresztő-lyuk menetét egy megfelelő kenőanyaggal (kérdezzük meg a medence forgalmazóját).
Motor
Ha hideg, északi éghajlaton élünk, távolítsuk el a szivattyúház motorját és tároljuk azt a meleg, száraz helyen. Eltávolítása előtt, ne felejtsük el kihúzni a hálózati áramkörből.
Időzítő és elektromos áramkör megszakító
Ha rendelkezünk ilyennel, távolítsuk el az időzítő fogantyúját és állítsuk „off”-ra (kikapcsolt állapotba). Ugyanakkor kapcsoljuk ki az áramkör megszakítót vagy távolítsuk el a medence áramkörének biztosítékát.
Szűrők
Ha homokszűrőt használunk, a víz szintjének csökkentését követően, öblítsük ki 3-5 alkalommal , a szokásosnál hosszabb ideig, de ne porszívózás közben. Távolítsuk el a leeresztő dugót és nyissuk ki az ürítő csapokat, valamint a szűrő tetején található levegőkieresztő csapot. Állítsuk a tolattyú szelepet a „tél” jelzésre. A levegőkieresztő csapot nyitva kell hagyni. A patronos szűrőkhöz hasonló, más típusú szűrők esetében, kövessük a gyártó utasításait. A vezetékek, illetve a szivattyú téliesítése után, teljesen ki kell szárítani az összes szűrőt. A száraz leeresztő csavaros dugókat kinthagyjuk, de a rozsdásodás megelőzése érdekében be kell őket egy erős kenőccsel kenni.
Fedőlap
Végül, de nem utolsósorban következzen a rendkívüli fontosságot élvező medencefedő, amelyet jól le kell zárni, hogy távol tartsa a különböző hulladékokat és megóvja mindazt, ami alatta van - vagyis a medencénket – egészen tavaszig.
Tanácsok medencénk télire való felkészítéséhez
Ha lehetséges, használjunk teszt készleteket a víz pH szintjének, lúgosságának, stb., ellenőrzéséhez, mindezt körülbelül egy héttel a nehéz téliesítő munkálatok elvégzése előtt.
Szükséges kellékek a medence átteleltetéséhez:
- Levegőfújó berendezés (kompresszor)
- Porszívó: nagy tartályú, száraz-nedves porszívó
- Kefék: a fal és padló, a csempe, az algák, stb., lekeféléséhez
- Medenceteszt-készlet
- Vegyi anyagok: fertőtlenítőszer, stabilizátor, alga elleni vagy téliesítő készletek
- Nem mérgező fagyálló a medencéket forgalmazó szaküzletekből
- Szerszámos készlet
- Fehér zsír, erős rozsdásodás elleni kenőanyag
- Homokszűrő
- Műanyag az izzók becsomagolásához
- Ne feledkezzünk meg a medence melletti növényeinkről