-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
takarító
-
Értékesítő
-
Asszisztens
-
Óvodapedagógus
-
Kőműves
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
TIG hegesztők
2024. 11. 21
-
Takarító - Dunakeszi
2024. 11. 22
-
Projektvezető
2024. 11. 24
-
Ügyfélszolgálati gyakornok
2024. 11. 24
-
Áruösszekészítő - raktáros
2024. 11. 24
-
Nyugdíjas takarító
2024. 11. 24
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Manapság egyre többen értik meg a hőszigetelés fontosságát, ha másért nem, hát azért, mert a jól szigetelt ház fűtési költségei jelentősen csökkenthetőek. Azonban a piacon körülnézve rengetegféle hőszigetelő anyag kapható, így az átlagember nehezen választja ki a számára leginkább megfelelő szigetelőanyagot.
Külső vagy belső hőszigetelést érdemes választani?
Bár az utóbbi években igencsak elterjedt a külső hőszigetelés, ez nem jelenti azt, hogy ne lehetne belső szigetelést is alkalmazni. Általánosságban mégis az a tanács adható, hogy amennyiben lehetőség van rá, ajánlottabb a külsőt választani, mivel a belső hőszigetelés különös odafigyelést igényel a belső rétegek közötti párakicsapódás miatt.
Ugyanakkor fennállhat az a probléma, hogy valamilyen oknál fogva nincs lehetőség a külső szigetelésre, ekkor szakemberrel egyeztetve valóban a belső hőszigetelés válik elérhetővé. Bár ebben az esetben a belső tér kisebb lesz néhány centivel, de ez az ár megéri a téli és a nyári hónapokban nyújtott kellemes belső hőmérsékletet.
Milyen vastag legyen a szigetelés?
Általános hiedelem, hogy minél vastagabb a hőszigetelés, annál jobb. Egy bizonyos vastagságig ez valóban igaz, ugyanakkor létezik az a pont, aminél már nem érdemes vastagabb szigetelést választani. Egyrészt azért nem, mert a további vastagság nem fogja jelentősen befolyásolni a fűtési költségeket. Másrészt a nagyon vastag szigetelőanyagok biztonságos felfogatása meglehetősen körülményes, ezért ha valaki nagyon vastag hőszigetelésben gondolkodik, érdemes vékonyabb, de ugyanakkor jobban hőszigetelő anyag mellett dönteni.
A szigetelés optimális vastagsága nagyban függ az épület falazatától és a szigetelőanyag minőségétől is, ezért ennek meghatározását érdemes hőszigetelésben jártas szakemberre bízni. Általánosságban viszont elmondható, hogy nagyjából 10 cm vagy 20 cm vastag szigetelést szoktak javasolni.
Mivel hőszigeteljünk?
A hőszigetelésre manapság egyre több szigetelőanyag közül választhatunk, többek közt a jelenleg is nagy népszerűségnek örvendő polisztirol (hungarocell) szigetelést tartják az egyik leggazdaságosabb szigetelőanyagnak, de az ásványgyapot, a kőzetgyapot vagy az üveggyapot szigetelést szintén ajánlják.
Ugyanakkor környezetvédelmi és egészségügyi szempontból a legjobb választást mégis a farostlemezek jelentik, melyek nagy anyagsűrűségüknek köszönhetően alacsony hővezetési képességgel rendelkeznek, ami magas hőszigetelési hatékonyságot jelent. A STEICO farost hőszigetelés további előnye, hogy nincs egészségkárosító, mesterséges kemikáliákkal kezelve, ami különösen az allergiásoknak jelent könnyebbséget.
Amennyiben Ön is hőszigetelést tervez, és mindezt a lehető legtermészetesebb anyagokkal szeretné kivitelezni, keresse fel a Naturica Group oldalát, és rendelje meg a kiváló védelmet biztosító hőszigetelő anyagot!