-
Óvodapedagógus
-
Kőműves
-
Asszisztens
-
Értékesítő
-
takarító
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
karbantartó
-
TIG hegesztők
2024. 11. 21
-
Recepciós, Irodai Asszisztens | Budaörs
2024. 11. 21
-
Minőségügyi technikus
2024. 11. 21
-
Betanított munkalehetőség! - 15. kerület
2024. 11. 21
-
Recepciós
2024. 11. 21
-
Termelésvezető (3109)
2024. 11. 21
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
A páraelszívók funkciója
A páraelszívó elsődleges szerepe, hogy elszívja a konyhából a zsíros gőzöket és párát. A mai modern készülékeknek amellett, hogy van még esztétikai funkciója is, arra is képesek, hogy javítsák a levegő minőségét.
Az egészség és a komfort szempontjából az ideális páratartalom 40-60%, ez viszont főzéskor annyira megváltozhat, hogy annak akár már egészségkárosító hatása is lehet.
Összességében elmondható tehát, hogy a páraelszívó vásárlása több szempontból is előnyös.
Típusai
Szerencsére vagy sem, de sok fajtájú páraelszívó közül lehet már választani. A legfőbb szempontok a döntéshozatalban a konyha típusa és mérete, a főzőlap szélessége és elhelyezkedése, az elszívott levegő mennyisége, valamint a kivezető cső jellemzői, úgy mint hossz, átmérő és a kanyarulatok száma. Ezek tudatában tudjuk ugyanis legkönnyebben kiválasztani a számunkra ideális teljesítményű páraelszívó készüléket.
A Háztartási kisgépeknél kapható sziget páraelszívó például elsősorban főzőszigetes konyhák számára ideális, a kürtős páraelszívók dekoratív szerepet is betöltenek, általában két szekrényelem közé szokták illeszteni. A hagyományos elszívó kis méretű konyhákba ajánlott, hiszen a helyigénye nagyon kicsi. A kihúzhatós típust kis és közepes mérettel bíró konyhákba szokták javasolni, és a bútor felső elemébe szerelik. A külső motoros elszívó egy rendkívül csendes készülék, ugyanis a motor egy másik egységben van, ami elhelyezhető padláson, külső házfalon vagy akár a tetőn. Ezenkívül választhatunk már döntött, mennyezetbe vagy kürtőbe építhető, pultba süllyesztett, vagy akár sarok páraelszívók közül is.
Látható tehát, hogy nagyon széleskörű a kínálat a páraelszívók között, akárcsak a Háztartási kisgépeknél, ahol mindegyik típusból többféle termék is elérhető.
A választásban a már említett paraméterek mellett még több apró tényező is szerepet játszhat, a döntésnél tehát ezeknek is érdemes lehet némi figyelmet szentelni. Ilyen például a zajszint, a világítás, az állítható fokozat, az időszakos működtetés és utánszellőztetés, a szűrőtisztításra figyelmeztető LED, a távműködtetés vagy akár a gőzszenzor.
A páraelszívó működése akkor a leghatékonyabb, ha nagyjából a főzés megkezdése előtt pár perccel már bekapcsoljuk, és egészen a főzést követő néhány percig úgy is hagyjuk, majd csak ezután állítjuk le. Így ugyanis előre biztosítani tudjuk már a megfelelő légáramlatot, de a hátramaradt szagok és gőz is kivezetésre kerül.