-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
Kőműves
-
Asszisztens
-
Értékesítő
-
takarító
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
karbantartó
-
Horgos Rakodó Teherautó-sofőr (CE)
2024. 11. 21
-
Junior Marketing Asszisztens | Budaörs
2024. 11. 21
-
Cyber Security Intern
2024. 11. 20
-
Komissiózó / Rendelés ellenőr
2024. 11. 21
-
Teherautó sofőr (CE) Frigo disztribúció
2024. 11. 21
-
Tolóoszlopostargonca-vezető
2024. 11. 21
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
A globális felmelegedés és a klímaváltozás egyre sürgetőbbé váló problémája szorosan párhuzamba állítható a passzívház tervezés széleskörű népszerűségével. Végre az emberiség (többsége) is rádöbbent arra, hogy nem folytathatja következmények nélkül a környezetre fittyet hányó életmódot. Vannak azonban olyan személyek, akik a passzívház tervezését abszolút felesleges luxusnak tekintik, mondván, a szóban forgó nagykaliberű projekt túl drága ahhoz, hogy bármi gyakorlati haszna is lehetne. Ennél nagyobbat talán nem is tévedhetnénk, tekintve, hogy a passzívházak, hála az energiahatékony fenntartásuknak, előbb-utóbb visszahozzák a beinvesztált pénzt, arról nem is beszélve, hogy környezetvédelmi szempontból is roppant előnyösek.
Passzívház tervezés – hosszútávon mindenképp megéri
Tény, hogy a passzívház tervezés a nyugati országokban sokkal nagyobb népszerűségnek örvend, mint idehaza, viszont arról sem feledkezhetünk meg, hogy a jövő kétségtelenül e technikának a még hatékonyabb kiaknázása felé tendál. Abban az esetben tehát, ha épp most készülünk belevágni a fejszénket az új ingatlan építésének kemény fájába, érdemes komolyabban elgondolkozni a passzívház tervezésen is. Hosszútávon egészen biztosan ez a megoldás a kifizetődőbb, tekintve, hogy a hagyományos energiaárak jövőbeni növekvő tendenciáját is készpénznek vehetjük.
Mégis, hogyan spórolhatunk a passzívházzal?
A legtöbb háztartás éves rezsi számlájának vonatkozásában, az adott összeg közel 80%-át a meleg víz előállítása és a fűtés teszi ki. Ha ezeket a kritikus pontokat meg tudnánk „fogni”, tetemes mennyiségű energiát, azaz pénzt spórolhatnánk meg. Itt lép a képbe a passzívház. A passzívházakban a természetes energiaforrásokat kihasználva valósul meg a fűtés, sőt, sok esetben az elektromos áram előállítása is. A passzívházak emellett kitűnően vannak szigetelve, azaz a hőt is sokkal tovább tartják meg, mint a hagyományos építésű ingatlanok. Bár igaz, hogy a szóban forgó megoldás kiépítése költségesebb, mint a „hétköznapi” házaké, azonban a beinvesztált pénz körülbelül 10 éven belül megtérül – ez pedig a hagyományos ingatlanokról nem mondható el.