-
Értékesítő
-
takarító
-
Asszisztens
-
Kőműves
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
Óvodapedagógus
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
Horgos Rakodó Teherautó-sofőr (CE)
2024. 11. 21
-
Junior Marketing Asszisztens | Budaörs
2024. 11. 21
-
Cyber Security Intern
2024. 11. 20
-
Kasszás diákmunka Szigetváron (WHC022602)
2024. 11. 21
-
Gyorséttermi Diákmunka A Burger King-Ben. - Győr
2024. 11. 21
-
Diákmunka: Ajándékcsomagolás a IX. kerületben - Br. 2500-3250 Ft / óra
2024. 11. 21
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Közeleg a tavasz, ami tökéletes időszak arra, hogy egy kicsit rendbe rakjuk az életterünket, legyen szó a kert felkészítéséről, a tavaszi nagytakarításról vagy akár a garázs rendszerezéséről. Mivel ezek általában nagyobb lélegzetvételű feladatok, érdemes már most megtervezni, hogy hogyan fogunk mindehhez hozzákezdeni és hogy miként tudunk minél hatékonyabbak lenni.
A következőkben hasznos tippeket adunk azok számára, akik az utóbbi években túl sok holmit halmoztak fel a garázsukban, így az már alig tudja betölteni eredeti funkcióját. Az alábbi ötletekkel még a legkisebb garázs is tágasnak, rendezettnek hat majd!
Mivel kezdjük?
A garázsban manapság már nem csak az autónkat tartjuk: itt kapnak helyet a legkülönbözőbb szerszámok, ide tesszük a hobbijainkhoz szükséges eszközöket vagy éppen a család által használt trekking kerékpárokat. Sőt! Egyesek ide helyezik a kerti gépeket, az elromlott hűtőt, a nemrég leszedett karácsonyi égősorokat – és még sok minden mást is. Éppen ezért a legelső feladat, mielőtt helytakarékos praktikákat vetnénk be, nem más, mint a lomok eltávolítása.
Gyűjtsük magunk köré a családot, és pakoljuk három kupacba a nem oda való dolgokat! Az egyikbe kerülhetnek azok, amelyeket meg szeretnénk tartani, így azoknak végső helyet kell keresni – a kerti gépeket, szerszámokat például érdemesebb a kerti kisházban tartani. Egy másikba helyezzük a kidobásra ítélt dolgokat, a rossz hűtővel például már semmit nem fogunk kezdeni, hiába mondogatunk mást magunknak. A harmadik pedig azoké a tárgyaké legyen, amelyeket felajánlunk jótékony célra vagy amelyeket elajándékozunk.
6 tipp, hogy helyet nyerjünk az autónak
Egyesek előszeretettel zsúfolják tele a garázsukat, mégpedig olyannyira, hogy már az autójuk is alig fér el benne, ami nem egy tartható állapot. Ha megtettük a fent említett kezdő lépéseket, akkor már egy lépéssel közelebb vagyunk a célunkhoz, az alábbi ötletekkel pedig még több helyet szabadíthatunk fel.
Fali szekrények
Az egyik legnagyobb hiba, amit elkövethetünk, az, ha hatalmas, álló szekrényeket teszünk a garázsba. Ezek rengeteg helyet emésztenek fel, így inkább falra szerelhető polcrendszerekben, fali szekrényekben gondolkozzunk! Mielőtt elkezdenénk ezeket kiépíteni, gondoljuk át, pontosan mennyi tárolóhelyre van szükségünk!
Mágneses megoldás
A fent említett rendszereket szuperül kiegészítik a falra szerelhető, mágnesekkel ellátott táblák. Míg a polcokon és szekrényekben a nagyobb, ritkábban használt tárgyainkat tárolhatjuk, addig a mágnesek segítségével a gyakran használt eszközök, mint a csavarhúzók vagy villáskulcsok, mindig a kezünk ügyében lehetnek. Nem is beszélve arról, hogy milyen jól mutathat egy-egy ilyen megoldás!
Kampók és akasztók
Szintén a falak optimális kihasználását segítik a különböző akasztók, illetve kampós praktikák. Ezeknek köszönhetően ugyanis a gyakran használt – de mágnesekkel nem kompatibilis – szerszámainkat, egyéb eszközeinket tarthatjuk szem előtt. Gondoljunk csak bele, mennyivel kényelmesebb, ha nem kell a gyerekek tollasütőiben botladoznunk, vagy ha a falról bármikor leakaszthatjuk a trekking kerékpárunkat, ha egy kis kiruccanásra indulunk!
Munkaállomás újragondolva
Azok, akik gyakran tesznek-vesznek a ház körül, biztosan hasznosítani tudnak egy kompakttá összehajtható munkaállomást. Csak egy kis kézügyességre lesz szükségünk ehhez, illetve néhány oktató jellegű YouTube-videóra, amelyekből megtanulhatjuk, hogyan készülnek az egyszerűen lehajtható asztalok. (Persze egy áruházban is vásárolhatunk ilyesmit, ha kevésbé hajt minket az alkotás öröme.) Meglátjuk majd, rengeteg hely szabadul fel, ha dolgunk végeztével „eltűnik” a barkácsolásra használt felületünk.
Kompakt rendszerezők
Ezeknek a lelkes szakiknak érdemes az apróbb tárgyaikat – például szögeket, csavarokat és társaikat – is okosan rendszerezniük. Azt hihetnénk, hogy ezek nem foglalnak sok helyet, hiszen picik, de ha minden fiókot teletömünk velük, akkor már gondot okozhatnak. Válogassunk át őket, tartsuk meg azokat, amelyeket még fel tudunk használni, és pakoljuk őket átlátszó, praktikus tárolódobozokba!
A plafon is használható
Gyakran elfeledkezünk arról, hogy a plafon, főleg, ha kifejezetten magas, egyfajta holt tér, amit célszerű kihasználni. A keveset használt tárgyainkat bátran helyezhetjük a mennyezeten kialakított tárolókban. Ezek kivitelezéséhez ma már számos ötlet áll a rendelkezésünkre online: léteznek lenyitható vagy éppen magas teherbírású tartókeretekkel operáló változatok is. Találjuk meg a nekünk tetszőt!
Tervezzük!
Mielőtt azonban bármelyik tippet is kipróbálnánk, érdemes egy kicsit megállni, leülni, és átgondolni, hogy hogyan képzeljük el a garázsunkat. Mit hová szeretnénk helyezni? Mi az, aminek mindenképpen helyet szeretnénk csinálni? Mekkora szabad térre vágyunk? Ha mindez megvan, a többi már csak szórakozás!