Mi mindenre jó a szódabikarbóna? - Így használd mosáskor, háziállat körül

5
Mi mindenre jó a szódabikarbóna? - Így használd mosáskor, háziállat körül
Az első részben megnéztük, hogy hogyan használhatjuk a szódabikarbónát a konyhában és a fürdőszobában, de ezzel még messze nem mutattuk be az összes lehetőséget.

Mi mindenre használható a szódabikarbóna?

Az első 12 szódabikarbónás tipp után jöjjön a folytatás:

 

A szódabikarbóna mosáskor

13. Folteltávolítót kell használnunk ruháink tisztítására? Helyettesítsük inkább egy fél csupor szódabikarbónával. A szódabikarbónát akár fehérítővel vegyítve is használhatjuk. Az így mosott ruháink tisztábbak és frissebbek lesznek.

14. A kárpitozott és ágyterítővel letakart bútordarabok igen jól mutatnak, viszont ezek gyakran beisszák az emberek, állatok szagát. A kárpit illatának frissítésére használjunk szódabikarbónát. A bútorokat szórjuk be egy kis szódabikarbónával, hagyjuk fél óráig állni majd távolítsuk el az anyagot egy porszívó segítségével.

15. A tűzhelyek kellemessé teszik lakásunkat. De a hamu illata ismét kellemetlen lehet. A kandallóból távolítsuk el a hamut, majd tegyünk bele egy tál szódabikarbónát.

 

Szódabikarbóna a hálószobában

Szódabikarbóna-hálószoba


16. Egy pár régi zoknit töltsünk meg egy kis szódabikarbónával, majd a megkötözött végű zoknikat helyezzük el azokba a cipőkbe, amelyeket illatosítani szeretnénk.

17. Ha frissen készített éjjeliszekrényünkön halvány vízkarikák látszanak, használjunk szódabikarbóna és fogpaszta keveréket. Egy puha törlőt mártsunk bele a keverékbe, majd töröljük le vele a bútort.

 

Szódabikarbóna a garázsban

18. A szódabikarbonátból és vízből készült paszta kifényezi autónk krómozott részeit.

19. Egy doboz szódabikarbóna hatásosan kioltja a garázsunkban keletkezett kisebb tüzet.

20. A szódabikarbóna sokkal hatásosabb, mint a legtöbb autóba aggatott légfrissítő. Ha autónk belseje állott vagy füstös illatú, töltsük meg a hamutartót szódabikarbónával. A szóda magába szívja a kellemetlen szagokat és hatásosan frissíti az autó belsejét.

21. A korrodált akkumulátorvégek megakadályozhatják autónk indulását. A problémát elkerülhetjük, ha ezeket a végeket időről időre letakarítjuk egy szódabikarbónás pasztával. A pasztát minden alkalommal egy tiszta és száraz ronggyal távolítsuk el.

 

A ház más részein

22. A cica alomtálcája már messziről jelzi, hogy macska van a háznál? Ha igen a macska ládájába öntsünk pár hüvely szódabikarbónát, majd rá a homokot. A szódabikarbóna magába szívja a kellemetlen szagokat.

Szódabikarbóna-macska-alom



23.
Ha hangya gondjaink vannak, keverjünk össze egyenlő mennyiségű szódabikarbónát sóval. A keverékkel szórjuk be a ház azon részeit, ahol a hangyák vannak.

24. Ha a gipszkarton falban betömni való lyukak jelentkeznek, és nincs erre megfelelő anyagunk használjunk szódabikarbóna és fogpaszta keveréket. A lyukakat tömjük be, majd hagyjuk, hogy a paszta megszilárduljon. Ha szeretnénk, hogy ne látszodjon a tömés, a keverékhez adjunk egy kevés ételszínezéket.

25. Végül, rengeteg virág, gyümölcs és zöldségpalánta a savas földet kedveli. Ha nem vagyunk benne biztosak, hogy a körzetünkben lévő talaj megfelel a célnak, és tartalmaz savat a következő teszttel kideríthetjük. Keverjünk össze egy háromnegyed csupor szódabikarbónát kép csupor vízzel, majd adjunk hozzá egy csupor földet és keverjük össze. Ha a talaj savas a keverék habozni fog.

Szódabikarbóna a kertben, mint növényvédőszer>>

értékelés