Vakolás és vakolóanyagok – fontos tudnivalók

A környezet védelme közös ügyünk. Nem csak a szelektív gyűjtésben való aktív részvétellel tudunk hozzájárulni. Sokat tehetünk érte, ha olyan vakolóanyagokat alkalmazunk az épületeken, amelyekkel csökkenthető az energiafogyasztás, és így a szén-dioxid-kibocsátás. Olyan vakolatok is léteznek már, amelyek nagy hatásfokkal képesek megakadályozni a nedvesség okozta károkat.

 

Mi az a vakolat?

A csomeszigeteles.hu vakolatok többféle típusát kínálja vásárlóinak. Hiszen köztudott, hogy a vakolás nagyon fontos egy épület felújításakor. Kevesen tudják, de a kőművesmunka 20 százalékát ez a munkafolyamat teszi ki. Összehasonlításképp a falazás körülbelül 7 százalék. Tehát nagy biztonsággal kijelenthető, hogy a vakolás az egyik leginkább munkaigényes, és alapos ismereteket és gyakorlatot igénylő fázis.

De mi is az a vakolat? Igazából ez egy olyan habarcs anyagú felületi bevonat, amelyet nedves eljárással készítenek el a szakemberek, hogy a falak és a mennyezetek megfelelő bevonatot kaphassanak. Elsősorban ez védelmet ad a külső behatásokkal szemben, ami lehet eső, nap, fagy, de eltakarható vele sokféle felületi egyenetlenség is. Alapot képez még a rákerülő festék- vagy burkolóanyag rétegnek is. Speciális típusaival – hőszigetelő vagy vízzáró – pedig extra védelemmel lehet ellátni a falakat.

Fontos a helyes vakolóhabarcs meghatározása

A vakolatok kötőanyagból, vízből, adalékanyagokból és egyéb kiegészítő adalékszerek keverékéből állnak. A kötőanyag alapján beszélhetünk mész-, cement-, gipsz- és agyaghabarcsokról, illetve még a műgyanta (szilikon) és vízüveg (szilikát) alapú vékonyvakolatokról. A csomeszigeteles.hu immár a Baumit termékpaletta összes termékét forgalmazza a vásárlói számára, közte a márka vékonyvakolatait is.

Annak meghatározása, hogy milyen vakolóhabarcs lesz az ideális, minden esetben a vakolandó épület, illetve fal anyaga, rendeltetése, elhelyezkedése, és a környezeti hatások, valamint az egyedi igények és követelmények figyelembevételével történhet csak. Ha nincs meg az összhang a vakolandó felület és a vakolóhabarcs között, az nagy meglepetéseket tud okozni.

Nem mindegy, hogy vakolat vagy vékonyvakolat

A két fogalom, vakolat és vékonyvakolat jelentése nem azonos. Mindkettőnek hasonló a funkciója, azaz a falak felületének javítása, díszítése vagy védelme, mégis vannak jelentős eltérések, ha a felhasználást, az alkalmazott rétegvastagságot, valamint az anyagösszetételt nézzük. A “sima” vakolat általánosabb, vele a falak kiegyenlítését, simítását végzik, és annak megóvására használják. A vékonyvakolat pedig egy speciális, néhány milliméteres vakolatfajta, vele vékony, sík és sima felület hozható létre. Főleg díszítésre, textúrázásra, festésre és más dekoratív technikákhoz alkalmazzák. A csomeszigeteles.hu webáruház immár Baumit vékonyvakolatok széles választékát is elérhetővé tette vásárlói számára.

értékelés