-
takarító
-
Óvodapedagógus
-
Kőműves
-
Értékesítő
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
karbantartó
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
TIG hegesztők
2024. 11. 21
-
Takarító - Dunakeszi
2024. 11. 22
-
Intézeti titkár
2024. 11. 22
-
Fémipari összeszerelő
2024. 11. 23
-
Hegesztő_villanyszerelő - Külföld
2024. 11. 23
-
Project koordinátor - Dél-Dunántúl
2024. 11. 23
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
A vidám mintás pamutvászon rengeteg segítséget kínál az óvodáskorú gyermekek első napjaiban. A legtöbb anyuka számára nem egyszerű feladat a kicsi elengedése, ugyanakkor valamilyen módon kedvcsináló felszerelésekkel fontos a motivációt is biztosítani.
Kedves minták az otthonosság jegyében
A különleges motívumok és az aranyos állatfigurák nyugtatólag hatnak a gyerekekre, hiszen az otthonosság érzetét erősítik bennük. Érdemes körülnézni a K-ELME gyerekmintás pamutvászon termékkörében, ahonnan például robotos farmerkék anyagot, tóparti csigás-békás textilt, nyuszi balerinákkal ellátott alapanyagot is elérhetünk. A kislányos mintás változatok mellett a fiúsabb darabok is fellelhetők, mint a szerszámos kelme vagy a tűzoltó kutyás pamutvászon.
A választás során érdemes figyelembe venni a gyermek egyéni érdeklődését is, eszerint is válogathatunk például erdei állatos, hangszeres, űrhajós példányok közül. A kedvenc szimbólumaik viselésével nagyobb biztonságban érezhetik magukat, mivel az otthoni léthez hasonlóan a legkedvesebb ruhájuk, s annak állatfigurája is velük lesz a nap folyamán.
A bensőséges hangulat megteremtése különösen fontos az első napokban a beilleszkedéskor, mivel az óvodai környezet még új és szokatlan. A zordnak tűnő intézményben kellenek segítő támpontok, emiatt is lényeges, hogy ne a szokványos egyszínű anyagokat alkalmazzuk, hanem a vidámságot, élénkséget jelképező gyerekmintás pamutvászon opciókat.
Milyen mintát válasszunk?
A kifejezetten gyerekek számára készült alapanyagok jó szolgálatot tesznek a felkészülésben is, illetve a beilleszkedés folyamatában. Ez az időszak nehéz a gyermeknek, hiszen kiszakad a megszokott otthonából, az új helyszínen pedig idegen személyekkel, tárgyakkal, szabályokkal szembesül. Ugyanakkor az anyukának sem egyszerű az elengedés, hiszen eleinte folyamatos aggódással telnek a napjaik, amíg a kicsi meg nem szokja az ovis légkört.
Szerencsére van rá mód, hogy egy kicsit komfortosabbá tegyük az átállást, például ha közösen választjuk ki a textilt, és akár együtt is készítjük el a létfontosságú felszereléseket. Gondolunk a tornazsákra, párnahuzatra, takaróhuzatra, ovis zsákra. A személyre szabott kiegészítőkkel sokkal örömtelibbé válnak az első napok. A bőséges választék révén a varrásban jártas anyukák előtt számtalan lehetőség adott, hogy egy kicsit különlegesebbé varázsolják a kezdeti időszakot is.
A mintaválasztásnál mindenképpen olyan termékek kerüljenek előtérbe, melyek vidámságot, ugyanakkor nyugalmat is közvetítenek. Ez lehet a gyerkőc kedvenc állata, a számára izgalmas foglalkozás, de egy idilli erdei környezet is.
Milyen méretekkel számoljunk?
Párnahuzat esetében 40x50 cm, takaróhuzatnál 90x140 cm, ovis zsáknál 45x60 cm, míg tornazsákhoz 30x40 cm-es méret optimális. Ne feledkezzünk meg a derékaljról sem, ami egy 130x56 cm-es két pamutvászon réteg közé varrott vlies, ezáltal sokkal komfortosabban alhat az ovis. Ezek elkészítéséhez javasolt 5 m pamutvászon és 1,5 m töltővlies beszerzése.