-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
Kőműves
-
Óvodapedagógus
-
takarító
-
karbantartó
-
Értékesítő
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
TIG hegesztők
2024. 11. 21
-
Takarító - Dunakeszi
2024. 11. 22
-
Intézeti titkár
2024. 11. 22
-
Senior Business Analyst - Budapest, XIII. kerület
2024. 11. 23
-
Junior épületgépész mérnök
2024. 11. 22
-
Könyvelő
2024. 11. 22
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Füvek égetése
A füstölés is a törzsi rituálé egy része, amikor különböző füvek égetésével érték el a kívánt hatást. A sámáni eljárásokat napjainkban is alkalmazzák testi és lelki megújulás céljából. A sámáni megtisztulás a test ,és a lélek védelmét és felfrissülését szolgáló eljárás, melyet tömjén és füvek égetésével érnek el. Az illatos füst, mely körüllengi a megtisztulni vágyót, megóv a negatív energiáktól, és megszentelt környezetet teremt. Használható erre a célra füstölőrúd (csokorba kötve, hogy könnyebben lehessen meggyújtani), fonott- és illatos növények (édes fű) vagy könnyű füvek (üröm, szenen vagy tűzhelyen égetve). A sámáni eljárás a természet ősi jótékony energiáit szabadítja fel és a növények-, füvek illatát, füstjét, amelyek megújítanak és gyógyítanak.
A füstölés gyakorlata
Hagyományosan, a sámán általi megtisztítás magába foglal egy olyan rituálét, amelyben a sámán a négy égtáj felé meghajolva imádkozik és füstöl is. Minden törzsnek meg voltak a saját imái, melynek során a füstnek egy bizonyos feladatot kellett teljesítenie, például a megtisztulást és az égi erők támogatását.
Általában, a mindennapi életben is fontos a füstölés, praktikus okokból: testi-, szellemi-, érzelmi egyensúly helyreállítása-, a negatív energiák elleni védelem-, a lakóhely és a mágikus eszközök megtisztítása- és a hely megszentelésének érdekében.
Ha összekevered az erdei fenyő gyantáját a zsályával , ideális keveréket kapsz, amely mind a négy mágikus elemet tartalmazza: levegő, tűz, víz és föld. Ez a társítás alkalmazható megtisztulásra, és ceremóniákhoz.
Mikor füstölj?
A mindennapos füstölés segít, hogy megtartsd a lelki egyensúlyt és a belső békét. Feltétlenül használni kell ezt az eljárást, ha beteg-, depressziós-, félénk-, ideges-, érzelmileg kiegyensúlyozatlan ember van a környezetedben; ha meg akarsz nyugodni, ha szomorú vagy, rosszkedvű esetleg nagyon stresszes. Ha füstölőrudat használsz, egy gyertya lángjánál gyújtsd meg. Egész addig tartsd a gyertya fölött , míg jól lángra nem kap, füstölni kezd (azért jobb a gyertya, mint az öngyújtó, mert időbe telik, míg meggyullad a füstölő). Egy tollal (vagy egy legyezővel) vagy a kezeddel hajtsd a füstöt magad felé, lábtól fejig. Ugyanezt tedd meg a hátadnál is, már amennyire tudod (esetleg használj füstölőedényt). Mikor ezt befejezted, szívj be egy kis füstöt (de csak keveset!), hogy belül is megtisztulj.
Ha egy edényt vagy füstölőedényt használsz, addig égesd a növényeket (megszokott szenet használva, nem pedig faszenet!), míg el nem kezdenek füstölni. Aztán helyezd az edényt a földre, helyezkedj fölé, míg teljesen meg nem tisztulsz. A füstölés alatt fel lehetsz öltözve. Ezek után újra szívj be egy kis füstöt, hogy belül is megtisztulj. Általában füstölés után az emberek sokkal nyugodtabbak és kiegyensúlyozottabbak.
Ha meditáció alatt szeretnéd használni a füstölőt, akkor egy speciális edényben égess szenet, gyújtsd meg a növényeket, élvezd az illatokat és a füstöt. A meditáció ezen módszere megnyugvást, mélyebb életszemléletet eredményez, amely hosszú ideig betölti a lelkünket.