-
karbantartó
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
Kőműves
-
takarító
-
Óvodapedagógus
-
Értékesítő
-
TIG hegesztők
2024. 11. 21
-
Takarító - Dunakeszi
2024. 11. 22
-
Intézeti titkár
2024. 11. 22
-
Fémipari összeszerelő
2024. 11. 23
-
Hegesztő_villanyszerelő - Külföld
2024. 11. 23
-
Project koordinátor - Dél-Dunántúl
2024. 11. 23
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
A cikkben igyekszünk rámutatni, hogy miért célszerű egyenlő feltételeket biztosítani a női és férfi dolgozóknak, emellett pedig az egyenlőség gyakorlatban történő megvalósításához is igyekszünk hasznos tanácsokat adni a DreamJo.bs jóvoltából.
Pontosan mekkora a női dolgozók aránya a hazai IT-szektorban?
A KSH vonatkozó adatai szerint a Science, Technology, Engineering, Mathematics, vagyis a tech területén hozzávetőlegesen 270 ezer női munkavállaló dolgozik Magyarországon. Ez a szám 6%-os foglalkoztatást jelent, amelyet túlzás volna magasnak nevezni.
Elmaradott gondolkodásra vallana ezt a relatíve alacsony számot a nőkre jellemző más beállítottságra fogni. Elvégre ki mondta vagy bizonyította azt, hogy az IT-szektorban rendelkezésre álló munkákhoz a női dolgozók részéről ne állna rendelkezésre a kellő affinitás és tudás?
Miért fontos egyenlő esélyeket teremteni a pályaválasztás során?
Egy-egy IT-szektorban meghirdetett pozíció kiírása, majd pedig a felvételi folyamat során kiemelten fontos egyenlő feltételeket teremteni női és férfi pályázók között. Méghozzá azért, mert valamennyi érintett érdekei pontosan ezt kívánják meg.
Munkáltatói szemszögből példának okáért vitathatatlanul az a legfontosabb, hogy a szóban forgó állásra a leginkább alkalmas, felkészült, illetve a csapatba tökéletesen passzoló kollégát sikerüljön megtalálni.
Ez pedig egyáltalán nem közelíthető meg a nemek kérdésén keresztül. Szerencsére a közelmúltból is találkozhatunk számtalan ékes példával, ahol az IT-szektorban közreműködő női dolgozók szerepvállalásához komoly szakmai eredmények és sikerek társultak. Kétségtelen, hogy az ő hatékony hozzájárulásukból a munkaadó is bőségesen profitált.
Miként teremthet egy IT-cég egyenlő feltételeket női és férfi pályázóknak?
Már a pozíció meghirdetését szolgáló álláshirdetés szövegezésén is sok múlik. Fontos, hogy a férfi kontra női dolgozó kérdésre még csak utalás se legyen felfedezhető a hirdetésben. A felvételi beszélgetések során szintén célszerű törekedni a semlegességre, és kizárólag a szakmai felkészültségre, valamint a személyiségjegyekre koncentrálni.
A csatlakozás, valamint a betanulás alatt szintén fontos érzékeltetni a munkavállalókkal a nemek közötti egyenlőség melletti kiállást. Elvégre mit számít, hogy női vagy férfi dolgozóról beszélünk, a magas szintű teljesítmény és a hatékony munkavégzés mindenkitől elvárt.
Egy egészségesen működő IT-szervezet működésében tehát egyértelműen jelen van ez az alapelv, és minden egyes dolgozó egyenlő feltételekkel indul akár az előrelépés, akár az elismerés szempontjából.