-
karbantartó
-
Kőműves
-
Óvodapedagógus
-
Értékesítő
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
takarító
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
TIG hegesztők
2024. 11. 21
-
Takarító - Dunakeszi
2024. 11. 22
-
Intézeti titkár
2024. 11. 22
-
Fémipari összeszerelő
2024. 11. 23
-
Hegesztő_villanyszerelő - Külföld
2024. 11. 23
-
Project koordinátor - Dél-Dunántúl
2024. 11. 23
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
A terhesség kihívásokkal teli időszak, amely tele van napi teendőkkel és rendszeres orvoslátogatásokkal. Hogy könnyebb legyen megtervezni a babával kapcsolatos egyéni tennivalókat, orvosi vizsgálatokat, bevásárlásokat, érdemes egy pillantást vetni a terhességi naptárra. A legfontosabb információkat találod meg benne az egyes trimeszterekben bekövetkező változásokról.
A legfontosabb dátumok a terhességi naptárban
Kulcsfontosságú a szülési határidő kiszámításához a terhesség megerősítését megelőző utolsó menstruáció időpontja. Ettől az időponttól számítják a terhesség időtartamát, amely általában 280 nap. Érdemes szem előtt tartani, hogy az ennek alapján becsült szülési időpont csak tájékoztató jellegű, és a tényleges szülés bekövetkezhet korábban vagy később is.
Terhességi naptár
A terhesség I. trimesztere
Ez a terhesség első három hónapja, amelyet az utolsó menstruáció első napjától számolnak. Az embrió beágyazódása csak a negyedik hét körül következik be. A terhesség első hetei általában nem járnak tünetekkel. Az embrió beágyazódása enyhe vérzést okozhat. Az első trimeszter későbbi heteiben, ahogy az embrió fejlődik, megjelennek a terhesség korai jelei:
-
a mell érzékenysége,
-
a menstruáció hiánya,
-
hányinger és hányás,
-
gyakoribb vizelési inger,
-
fáradtság és hangulatingadozás.
Terhesség gyanúja esetén mindenképpen időpontot kell kérni egy orvoshoz, aki alapos vizsgálatokat végez a terhesség megerősítése érdekében. Alkalmanként számos további vér- és vizeletvizsgálatot is elrendel, hogy felmérje a leendő anya általános egészségi állapotát.
A terhességnek ebben a korai szakaszában még nem szükséges a baba számára babakelengyét készíteni. A baba neme még nem ismert, így nehéz lenne konkrét babaruhákat vagy játékokat választani. A vásárlást jobb, ha elhalasztjuk a következő hetekre. A terhesség első trimeszterének végén a magzat mindössze néhány centiméteres és körülbelül 20 gramm súlyú. Ebben a szakaszban javasolt a prenatális vizsgálat.
Ha nem akarsz szédítő mennyiségű pénzt költeni ruhákra, babakellékekre, játékokra látogass el egy Pepco üzletbe. Ott találsz rengeteg gyerekruhát, takarót, babapólyát, cumikat, cumisüveget, ivópoharat, laktációs betéteket, anyatejtároló készletet, csörgőket és sok más olyan tárgyat, amely hasznos lesz egy új családtag gondozása során.
A terhesség II. trimesztere
A terhesség következő három hónapját öleli fel, amely alatt mind a leendő anya, mind a baba testében egymást követő változások mennek végbe. A terhesség ezen szakaszában sok nőnél jelentkezik duzzadás, de a hányinger fokozatosan elmúlik. A fejlődő gyermek egyre mozgékonyabbá válik, és elkezd reagálni a külvilág különböző ingereire. A terhesség ötödik hónapjában már meg lehet határozni a magzat nemét. A terhesség második trimeszterének végére a magzat súlya kevesebb, mint egy kilogramm, mérete pedig meghaladja a 35 centimétert. A terhesség második trimeszterében további általános és képalkotó vizsgálatokra van szükség.
A terhesség második trimeszterének utolsó hetei a megfelelő idő arra, hogy elgondolkodj a baba ruhatárán, valamint a szoba előkészítésén a kicsi számára. A kitűzött szülési időpontig még elég idő van arra, hogy kisebb felújításokat végezz, bútorokat rendelj, és kiegészítsd a szükséges babakellékeket. Bár az ilyen típusú tárgyakat könnyen be lehet szerezni akár közvetlenül a szülés előtt is, nem érdemes mindent az utolsó pillanatra halasztani. Végül is a terhesség vége rosszabb hangulattal járhat, és ez nem kedvez a nyugodt vásárlásnak. Az is jó ötlet, ha már korábban elkezded beszerezni a kisbaba számára a kiságyat, így a költségeket időben eloszthatod - és ha úgy döntesz, hogy a Pepco-nál vásárolod meg őket, ahol az árak nagyon vonzóak, nem fog ártani annyira a pénztárcádnak.
A terhesség III. trimesztere
Vagyis a terhesség utolsó három hónapja. Sok nőnél ebben a szakaszban új panaszok jelentkeznek a fejlődő, nagyobb és nehezebb magzat miatt:
-
gyomorégés,
-
nehézlégzés,
-
a bokák duzzanata,
-
alvásproblémák,
-
gyakori vizelési inger.
A terhesség nyolcadik hónapjában további vizsgálatokat végeznek vizeletből és vérből - beleértve a veszélyes fertőző betegségek kimutatását vagy kizárását. A kilencedik hónapban a baba súlya eléri a 3-4 kilogrammot, és a nő teste elkezd felkészülni a szülésre. Az olyan tünetek, mint gyakoribb görcsök, intenzív hüvelyi folyás, kellemetlen érzés a hasüregben, jelezhetik a közelgő szülés időpontját.
Ez az utolsó pillanat, hogy megvásárold az összes hiányzó dolgot, amelyre a kórházban és otthon szükséged lesz az újszülött gondozásához. Meghívjuk a leendő anyukákat, hogy fedezzék fel a Pepco üzletek egyedülálló babaruha és kiegészítő kínálatát! Mindent megtalálsz, amire kisgyermekednek szüksége lehet - a puha és biztonságos ruháktól a funkcionális kiegészítőkig, amelyek megkönnyítik a mindennapi gondoskodást. Termékeinket gondosan válogatjuk össze, hogy biztosítsuk a baba kényelmét és biztonságát, miközben megőrizheted a stílust és az eleganciát. Látogass el hozzánk, és tudd meg, milyen egyszerű és szórakoztató lehet felkészülni erre a különleges időszakra!