-
Értékesítő
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
karbantartó
-
Kőműves
-
Óvodapedagógus
-
takarító
-
TIG hegesztők
2024. 11. 21
-
Takarító - Dunakeszi
2024. 11. 22
-
Projektvezető
2024. 11. 24
-
Áruösszekészítő - raktáros
2024. 11. 24
-
Nyugdíjas takarító
2024. 11. 24
-
Ingatlanközvetítő
2024. 11. 24
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Manapság kétségkívül a konyha egyik alapfelszerelése a fagyasztó, amibe általában csak mindent beledobunk és nem vesszük figyelembe, hogy mit, hogyan és meddig érdemes tárolni. A zöldségeket, húsokat, készételeket, de még a fűszereket sem lehet akármeddig fagyasztva tartani, legalábbis a frissességén biztosan érződik, ha már hetek vagy hónapok óta a fagyasztó alján pihen.
Ebben a cikkben a hús tárolásával kapcsolatban mondunk el pár dolgot, amit érdemes megfogadni, ha szeretnénk, hogy az hosszú ideig friss maradjon.
Miért lesz fehér foltos a hús?
Gyakran fordul elő, hogy a húsokon fehér foltok jelennek meg, ezek “égési” sérülésnek számítanak. Akkor történik, amikor a húsok szivárgó csomagolásban kerülnek fagyasztásra. Ilyenkor levegő jut a belsejébe, amely kiszárítja a már fagyasztott élelmiszert. Az onlineMárkaboltok fagyasztószekrényeiben bár sokáig elállnak az ételek, csak akkor fogyaszthatóak sokáig, ha tényleg szakszerűen tároljuk őket.
Amikor egy hús “megég”, akkor a felülete fehérré, néha szürkéssé válik. Az elszíneződés sokszor nem túl gusztusos, bár veszélyesnek nem lehet mondani. Szállítás közben gyakran előfordulnak hőmérséklet-ingadozások, amelyek szintén hozzájárulnak a fehér foltok megjelenéséhez. Meleg időben célszerű hűtőládával vásárolni menni, így elkerülhetőek az esetleges égési sérülések.
Mi okozza még a foltokat?
Amellett, hogy levegő jut a csomagolásba, számos más oka lehet annak, hogy a húsok veszélybe kerülhetnek. Az egyik ilyen, hogy néha túl hosszú ideig tartjuk fagyasztóban az élelmiszereket, így a hideg és a száraz levegő nagyobb eséllyel érződik meg azok frissességén. Gyakran fordul elő, hogy egy adott hús vagy fagyasztott étel hűtőszagú vagy -ízű. Ez annak az eredménye, ha hetekig, hónapokig pihen a szekrény mélyén.
Mindenképpen érdemes tehát vásárlás előtt átnézni a fagyasztó tartalmát és mielőtt újabb húsokat veszünk meg, használjuk el azokat, amik már otthon vannak. Ezzel rengeteg pénzt spórolhatunk meg magunknak, elkerüljük azt, hogy a hús foltos legyen, esetleg kidobásra kerüljön.
Fogyasztható-e a sérült élelmiszer?
Tulajdonképpen igen, azonban sok esetben a helytelen tárolás miatt a fagyasztott ételek kiszáradnak, nem lesznek sem frissek, sem pedig ízletesek. Az állaguk eltér a megszokottól, amely senki számára nem túl vonzó. Az élelmiszerek rövidebb tárolásával elkerülhetjük a sérüléseket, valamint a megváltozott állagot és ízt. Igyekezzünk a húsokat pár héten belül felhasználni, tényleg csak akkor vegyük meg őket, ha kedvező az áruk és tudjuk, hogy mit fogunk belőle készíteni. Ne vegyünk meg valamit csak azért, hogy még 3-4 hónapig a fagyasztóban pihenjen, hiszen így csak a helyet foglalja a sok esetben amúgy sem túl nagy fagyasztószekrényben.
Amennyiben mégis túlzottan sérült a hús, mindenképpen vágjuk le a láthatóan rossz részeket, pácoljuk, ízesítsük, így valamelyest ismét életre tudjuk kelteni és még a kedvünk sem megy el attól, hogy megegyük.