-
Értékesítő
-
Kőműves
-
karbantartó
-
Szállodai recepciós állás
-
Óvodapedagógus
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
TIG hegesztők
2024. 11. 21
-
Eladó | Szolnok
2024. 12. 02
-
IT data engineer
2024. 12. 02
-
Minőségellenőrzési munkatárs
2024. 12. 03
-
Könyvelő gyakornok
2024. 12. 03
-
Játékbolti kisegítő
2024. 12. 03
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
A legnagyobb kudarc a húsok sütésénél, amikor a végeredmény ehetetlenül száraz, rágós és íztelen lesz. Ha alkalmazunk néhány pácolási, húspuhító praktikát, és jó fűszereket is használunk, biztos lesz a siker.
Húsokhoz natúr joghurtot!
A szépen felszeletelt csirkemelleket dörzsöljünk be durvára őrölt borssal, használhatjuk a bolti darabos keveréket is, majd tépkedjünk rá kedvenc friss fűszernövényünkből. Használhatunk szárított vagy épp a szárnyasokhoz kitalált fűszerkeveréket is. A friss fűszerek közül a kakukkfű, a bazsalikom, az oregánó, a majoranna, a rozmaring a kedvencem.
A befűszerezett húsokat kenjük be mindkét oldalukon natúr joghurttal, majd tegyük egy tálba vagy műanyag dobozba, és pár órán vagy akár egy estén keresztül érleljük. Elkészítéskor felhevített olívaolajba kell joghurtostul beletenni, majd mindkét oldalát pár percig sütni, míg megpirul. Az elősütött melleket forró, 180 fokos sütőben, 8 perc alatt serpenyőstül lehet készre sütni.
Nem szabad tovább bent hagyni, mert kiszárad és akkor már veszít a puhaságából.
A csirkemellet pácolhatjuk még mustár, bors, oregánó és méz keverékével is.
Bárányhús fűszerkeverékekkel!
A báránysültekhez jól illik a fokhagyma, a rozmaring vagy akár a zsályalevél is.
A feldarabolt és a faggyútól megtisztított bárányt tegyük egy tálba, csorgassunk rá olívaolajat, reszeljünk rá fokhagymát bőségesen, daráljunk rá borsot és tépkedjünk rá friss rozmaringlevelet, vagy szórjunk rá szárítottat. Sózni nem szabad, mert kipirosodik a hús. Bekenhetjük joghurttal is, de az olívaolajos pác is finoman megpuhítja. Az olajok kioldják a fűszerekben lévő illóolajat, mely az olaj segítségével beszivárog a hús rostjaiba, finoman átjárja az íz a sütésre váró pecsenyét. A bárány pácolásához használhatunk még levendulavirágot és mézet is. Különleges és finom, ha reszelünk rá zöldcitrom héjat, majd babérlevéllel, citromszeletekkel fűzzük nyársra. A sütési idő itt is rövid legyen, ha faszénen sütjük, csak 3-3 percig pirítsuk oldalanként, úgy a legfinomabb, ha a közepe rózsaszínű marad.
Bárányos recept: Zöldséges báránycsülök
A halak elvarázsolása
A halakhoz jól illik a kapor. A kifilézett halszeleteket csorgassuk meg először olívaolajjal, majd szórjuk meg darált rózsa- vagy feketeborssal. Fűszerezzük friss vagy szárított kaporral, de tehetünk rá hal fűszerkeveréket is. Ha vastagabb halat pácolunk, kenjük meg olívaolajjal, majd borsozás után borítsuk be fűszerlevelekkel, melyektől nemcsak finom lesz, de a látványa is étvágygerjesztő. Én ehhez citromfüvet, petrezselyemlevelet, kaprot és bazsalikomot szoktam használni.
Nagyon ízletes lesz a tengeri sügér filéje, ha szárított naranccsal, olívaolajjal pácoljuk. Sütéskor a serpenyőbe - miután megsütöttük és kivettük a halat - öntsünk narancs vagy mandarinlevet, forraljuk össze egy evőkanál vajjal, és ezzel csorgatjuk meg a halszelteket tálaláskor.
A lazaszeleteket pácoljunk juharszirupos-mustáros szószban. Tegyük egy kis tálba egy zöldcitrom levét, adjunk hozzá egy evőkanál magos mustárt, tegyünk bele mozsárban összezúzott római köményt, két evőkanál juharszirupot vagy mézet, daráljunk rá borsot, majd keverjük jól össze. Kenjük meg vele bőven a kifilézett lazacszeleteket, majd felforrósított serpenyőben olívaolajon süssük pirosra, sütés közben kenegessük a páclével. Ha biztosra szeretnénk menni, az elősütött halszeleteket betehetjük forró, 160 fokos sütőbe, ott 5-6 perc alatt teljesen átsülnek.
Halas receptek:
A zöldségeknek sem kell fűízűnek maradniuk
A sütésre, grillezésre váró zöldségeket is meg lehet bolondítani egy kis fűszeres kencével. Az őzlábgombát kenjünk be először olívaolajjal, majd daráljunk rá borsot, és szórjuk meg kakukkfűvel vagy borsikafűvel. Szórhatunk rá zöldség fűszerkeveréket és reszelt parmezánt is. Felhevített serpenyőben kevéske olívaolajon süssük meg, mintha húst sütnénk. Ha elkészült, tegyünk a gombák tetejére egy-egy szelet sajtot, és párolt rizzsel vagy kuszkusszal fogyasszuk. Tálalhatjuk hamburger zsemlében is, sok salátával.
Ha faszénen szeretnénk zöldségnyársat készíteni, a felfűzött zöldségeket kenjünk be olvasztott margarinnal vagy olívaolajjal, a kenéshez használjunk konyha ecsetet. Szórjunk rá rozmaringot vagy szárított bazsalikomot. Felfűzéskor tegyünk a szeletek közé egy-egy levél friss bazsalikomot vagy zsályát. Sütés közben szórjunk rá reszelt parmezánt.
A padlizsán is jobban esik, ha pirítás előtt a szeleteket bedörzsöljük fokhagymával, akár bele is tűzdelhetünk egy-egy darabot, majd csorgatunk rá olívaolajat. A fokhagymás padlizsánt faszénen kell puhára sütni. Kínáljunk mellé joghurtból, fekete olívabogyó krémből, olívaolajjal, összecsapkodott korianderlevéllel és citromlével készült mártást.
Zöldséges receptek:
A tofu megszelídítése
A tofunak is jót tesz, ha elkészítés előtt adunk egy kis olajos-fűszeres aromát. Semleges ízét feljavíthatjuk, ha például sütés, panírozás előtt megszórjuk kevéske gyömbérrel és csorgatunk rá egy kis szójaszószt. Megkenhetjük olívaolajjal, majd zöldség fűszerkeverékkel szórjuk meg, jöhet rá a kedvenc fűszerünkből is: kakukkfű, bazsalikom, majoránna, petrezselyem, de megszórhatjuk curry-vel, vagy bekenhetjük pesztóval is. Kevéske felhevített olívaolajon kell pirosra sütni. Igazi keleties lakoma, ha wokban megpirított zöldségekkel tálaljuk.
A tofu szeletet panírozhatjuk olajos magvakba is: keverjünk a prézlibe szeletelt mandulát, szezámmagot, napraforgó- vagy tökmagot, de nagyon finom lesz, ha például durvára darált dióba vagy mákba hempergetjük meg.