
Míg a mézfogyasztás egészségügyi befolyása szinte mindenki előtt ismeretes, úgy tűnik, a tiszta méhpempő nagyszerű hatásai nem forognak közszájon. Ezen mindenképpen érdemes változtatni, és közelebbi ismeretséget kötni az egyébként szuperélelmiszernek kikiáltott készítménnyel.
Tiszta méhpempő – a méhek aranya
Amennyiben a méhészeti termékek felhasználásának gyakorisága, illetve népszerűsége kerül terítékre, kétségtelen, hogy a méz és a propolisz viszik a prímet, noha a valóságban a tiszta méhpempő is kulcsfontosságú szerepet játszik az egészségmegőrzésben, illetve a betegségek kezelésében. Kevesen tudják például, hogy alig fél grammnyi tiszta méhpempő is gazdag forrása a vitaminoknak, ásványi anyagoknak, illetve a biológiailag aktív vegyületeknek.
Kellemetlen meglepetés – ne ítéljünk elsőre!
A szervezetünk szempontjából számos hasznos tápanyagot tartalmazó tiszta méhpempő íze azonban váratlanul érheti azokat, akik a méz édes, lágy eszenciájának reményében kóstolgatnak. A méhpempő ugyanis kissé savanykás, kellemetlen ízvilágú – ez azonban ne tántorítson el senkit a szóban forgó gyöngyházfényű anyag kipróbálásától.
Hatása színes skálán mozog
A méhpempő pozitív befolyásából a krónikus energiátlansággal, álmatlansággal szenvedők is profitálhatnak. A kutatások szerint, a tiszta méhpempő rendszeres fogyasztása a termékenység fokozásában is nagy szerepet játszik, ezenkívül az immunrendszer megerősítésében is verhetetlen. A tiszta méhpempőt a cukorbetegeknek is ajánlott fogyasztani, az ugyanis segíthet optimalizálni a szervezet inzulintermelődését. Pozitív hatása az agyműködésben is tetten érhető.
Méhek nélkül élet sincs
E fantasztikus élőlények, a méhek nélkül az élet sem képes az általunk ismert minőségében megmaradni a Földön. Bár a virágok beporzásában más rovarok is nagy szerepet játszhatnak, a munka oroszlánrészét vitathatatlanul a méhek végzik el. Ha tehát a méhek eltűnnének, a bolygónk sorsa is végérvényesen megpecsételődne. Sajnos azonban a klímaváltozás és az egyre szélesebb körökben elterjedt erős vegyszerhasználat miatt, ezek az egyébként roppant törékeny kis lények is veszélybe kerültek.