-
takarító
-
Óvodapedagógus
-
Asszisztens
-
Értékesítő
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
Kőműves
-
TIG hegesztők
2024. 11. 21
-
Recepciós, Irodai Asszisztens | Budaörs
2024. 11. 21
-
Minőségügyi technikus
2024. 11. 21
-
Betanított munkalehetőség! - 15. kerület
2024. 11. 21
-
Termelésvezető (3109)
2024. 11. 21
-
Recepciós
2024. 11. 21
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
A férfiakat és a nőket egyaránt kínozhatja aranyér. Ez ma már népbetegségnek számít, és gyakran fájó, kínzó tünetekkel jár együtt. A férfiak életmódjuk alapján nagyobb veszélynek vannak kitéve. Ismerje meg Ön is a belső aranyér kialakulásának okait, kezelési lehetőségeit!
Mi a belső aranyér?
A belső aranyér a végbél belső falán található értágulat, mely mindenki szervezetében megtalálható. Fő feladata, hogy segítse a széklet és a bélgázok visszatartását. Normális esetben észrevétlenül működik, kóros megnagyobbodása esetén merülnek fel az aranyérproblémák.
A belső aranyér duzzanata vérzéssel, néha fájdalommal, sőt kitüremkedéssel is járhat, attól függően, melyik stádiumról beszélünk. Bármely tünet megjelenésekor célszerű felkeresni egy proktológust, aki segíthet a diagnosztizálásban.
A Dr. Bánfalvi Aranyér Központ rendelői Budapesten és Székesfehérváron is megtalálhatók, szakképzett orvosaik személyre szabottan gyógyítanak, adnak tanácsot. Aranyeresség gyanúja vagy más végbélprobléma esetén érdemes hozzájuk fordulni, és szégyenkezés nélkül elmondani a tüneteket: a kiváló szakemberek készségesen állnak a páciensek rendelkezésére.
A belső aranyér kialakulásának oka
A belső aranyér kialakulására több magyarázat is van. Ahogy említettük, ez a vénatágulat mindenkiben megtalálható, és alapesetben nem okoz problémát. A nem megfelelő táplálkozás, a mozgásszegény életmód és a genetikai hajlam azonban közrejátszhat a végbélpanaszok, így az aranyeresség kialakulásában is.
A belső aranyér duzzanata legtöbbször azért jön létre, mert erőlködünk székeléskor, ennek pedig a rostszegény étrend lehet az oka. Érdemes minél változatosabban étkezni, minél több folyadékot inni, hogy a széklet ne legyen kemény.
A mozgással sok betegség megelőzhető, a fiatalság egyik titka is ez. Ugyanígy jó hatással van az anyagcserére is: a sportolás által sok esetben elkerülhető a belső aranyér duzzanata.
Akinek a szülei szenvedtek aranyér problémától, valószínűleg maga is találkozik majd e betegséggel. A Dr. Bánfalvi Aranyér Központ proktológusai a megelőzésben is tudnak segíteni, jó tanácsokkal látják el a hozzájuk fordulókat.
A férfiak miért veszélyeztetettebbek?
A nőket és a férfiakat egyaránt érintheti az aranyér betegsége, mégis, a férfiak gyakrabban küszködnek a belső aranyér okozta problémákkal. Tüneteik megjelenésekor nem fordulnak azonnal orvoshoz, és sokszor már csak akkor jelentkeznek kezelésre, ha a vérzés nem csillapodik.
A férfiak azok, akik nehéz fizikai munkát végeznek, az erőlködés, a hirtelen mozdulatok velejárója pedig a fokozott hasűri nyomás, ami az aranyér kialakulásához vezethet.
A zsíros, nehéz ételek is kerülendők! Ezek emésztése jóval megterhelőbb a gyomor számára, nehezebb lesz a székelés, esetleg hasmenés alakulhat ki. Mindkét esetben a belső aranyér megnagyobbodása, vérzése lehet a következmény.
Semmiképp sem szabad halogatni tehát a tünetek megjelenésekor a proktológiai szakrendelés felkeresését!