Hogyan előzd meg, illetve kezeld a meglévő pigmentfoltokat?

CÍMKÉK bőr bőrápolás

Mindannyian szeretnénk szépek és fiatalok maradni, így az arcon megjelenő, általában barnás pigmentfoltok a legtöbb nő számára rendkívül zavaróak, ugyanis idősebbnek mutathatják a bőrt.

Amennyiben téged is érint, és megoldást keresel erre a bőrproblémára, jó helyen jársz, ugyanis amellett, hogy megtudhatod mi is az öregségi pigmentfolt vagy napfolt, mi okozza, arra is választ kapsz a cikkünkből, hogy mit tehetsz ellene. Érdemes a megelőzésre koncentrálni, de ha a már kialakult foltok eltüntetésére keresel megoldást, akkor is jó helyen jársz, mutatjuk, milyen hatóanyagok segíthetnek, tarts velünk!


Pigment és melanin


A napi szintű és a bőrtípusunknak és az aktuális állapotának megfelelő hatóanyagokkal történő arcápolás elengedhetetlen a szépségünk és bőrünk egészsége érdekében. Azonban nincs könnyű dolgunk, ugyanis rengeteg kozmetikum közül választhatunk.


A hidratálás és a fényvédelem kortól és problémáktól függetlenül mindenki arcápolási rutinjának részét kell képezze. Utóbbinak a pigmentfoltok elleni harcban is nagy jelentősége van. Hogy miért?


A melanociták által termelt pigment, más néven melanin adja a bőrünk, szemünk és hajunk színét, illetve védelmet nyújt a káros külső tényezőkkel, többek között az UV-sugárzással, a nap káros hatásaival szemben. Minél több ártalmas hatás éri a bőrt, annál több melanint termel, annál sötétebbé válik.


Mi okozza a pigmentfoltokat?


A pigmentfoltok többféle árnyalatúak, elmosódott vagy éles vonalúak és változó méretűek lehetnek, megjelenhetnek az arcon, a dekoltázson, a vállakon, a kézfejeken, de a legtöbb nő számára zavaróak, így mindent elkövetünk, hogy megszabaduljunk tőlük.


A pigmentfoltoknak többféle típusa ismert, a leggyakoribb a nap- vagy öregségi folt, amely a napsugárzás hatására alakul ki, és általában idősebb korban jelenik meg, illetve a melazma vagy májfolt, amelynek kialakulása hormonális változásokhoz kötött. De ide sorolható a pattanások utáni hiperpigmentáció is, amely az esetek többségében átmeneti, és a gyulladás lezajlása után eltűnik.


Mit tehetünk a pigmentfoltok ellen?


A legjobb módszer ez esetben is a megelőzés. Lehetőség szerint kerüljük a napot, a szoláriumot, védjük meg bőrünket és a szemünket az UV-sugárzástól, illetve napi szinten használjunk fényvédőt. Építsünk be hatékony antioxidánsokat, például C-vitamint a bőrápolási rutinunkba.


Pigmentfoltok ellen számos hatóanyag jó lehet, a siker érdekében érdemes kombinálni az otthoni és a kozmetikai megoldásokat. Hatékonyak lehetnek a bőr megújulását elősegítő AHA-savas hámlasztók és a retinol, a bőrbarriert erősítő niacinamid, a C-vitamin, a PAD szérum és az erősen antioxidáns hatású Symwhite (Fenil-etil-resorcino) is. A kozmetikus által végzett kémiai hámlasztás és a mikrodermabrázió is hatékony segítség lehet a foltok elleni küzdelemben.


Ha szeretnéd elkerülni a pigmentfoltok megjelenését, illetve halványítani a meglévőket, a fentiek mellett a napi fényvédelemről se feledkezz meg!


értékelés