-
karbantartó
-
Kőműves
-
Óvodapedagógus
-
Értékesítő
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
takarító
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
TIG hegesztők
2024. 11. 21
-
Takarító - Dunakeszi
2024. 11. 22
-
Intézeti titkár
2024. 11. 22
-
Fémipari összeszerelő
2024. 11. 23
-
Hegesztő_villanyszerelő - Külföld
2024. 11. 23
-
Project koordinátor - Dél-Dunántúl
2024. 11. 23
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Vannak emberek, akik bármit is próbálnak tenni, visszatérő egészségügyi problémával küzdenek. Ezek lehetnek valamilyen betegséghez társuló kellemetlenségek is, de az is előfordul, hogy csak szimplán nagyon érzékeny a szervezetünk egy pontja. A vízhiányos bőr mindkét eset lehetőségét magában hordozza, azonban nagyon fontos a megfelelő ápolás. A cikkben erről olvashatsz bővebben.
Dehidratált VS. száraz bőr
A laikusok sokszor összekeverik a dehidratált és a száraz bőr fogalmát, azonban két teljesen különböző dologról van szó. A dehidratált bőr ugyanis nem tekinthető konkrét bőrtípusnak, mivel a vízhiányos állapot a száraz, zsíros vagy normál bőrtípusoknál egyaránt megjelenhet. A száraz bőrrel ellentétben ilyenkor nem a bőr zsírtartalmával van probléma, hanem a víztartalmával. A száraz bőr leginkább genetikailag meghatározott, és testszerte bárhol jelentkezhet.
Most, hogy már tudjuk a két fogalom közötti különbségeket, ássunk jobban a dolgok mélyére, és kerüljünk tisztába a legjellegzetesebb tünetekkel is!
A dehidratált bőr tünetei
A dehidratáltság tünetei valójában nagyon hasonlítanak a száraz bőr ismertetőjegyeire. A bőr ugyanis mindkét esetben lehet “színtelen” és élettelen az érintett területen, ugyanakkor jellemző még, hogy gyakran érzékeny, feszülő, viszkető és hámló is. A dehidratált bőrön sokkal nagyobb eséllyel jelennek meg pattanások is. A víztartalom csökkenésével párhuzamosan a szervezet a faggyútermelés fokozásával igyekszik kiegyenlíteni a hiányt.
A tünetek sokszor talán az őrületbe kergethetnek minket, de nagyon fontos, hogy kizárólag megbízható terméket vigyünk fel a felületre. A silány minőségű krémekkel ugyanis csak nagyobb bajt okozhatunk. A Dr. Hertelendy bőrápoló krémjeivel például jelentősen mérsékelhetőek a tünetek, ráadásul náluk minden gyógyszerkészítmény gyógyszerkönyvi alapanyagok felhasználásával készül.
Dehidratáltság kezelése
Ilyen probléma esetén mi is sokat tehetünk, hogy javuljon az állapotunk, ez azonban sokszor életmódváltást követel meg. A dohányzás, a stressz és a helytelen étkezés ugyanis fokozhatja a tüneteket. Mindezek mellett az is fontos, hogy körültekintően válaszd meg a kozmetikumokat is! Ügyeljünk, hogy megfelelő mennyiségű folyadékot vigyünk be napi szinten!
A dehidratált bőr kezelésében továbbá segíthetnek az olyan magas víztartalommal és vízmegkötő anyagokkal ellátott hidratálókrémek is, amelyek segítik az arc és a test bőrének mindennapos ápolását. A narancsos, citromos, levendulás krémek többnyire C-vitamint tartalmaznak, és természetes antioxidánsokban is gazdagok, így hozzájárulnak a bőr regenerálásához.
Komolyabb probléma esetén keress fel bőrgyógyászt, aki a termékeket is véleményezheti. A kockázatokról és a mellékhatásokról olvasd el a betegtájékoztatót, vagy kérdezd meg kezelőorvosod, gyógyszerészed!