-
karbantartó
-
Óvodapedagógus
-
Kőműves
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
Értékesítő
-
takarító
-
Horgos Rakodó Teherautó-sofőr (CE)
2024. 11. 21
-
Junior Marketing Asszisztens | Budaörs
2024. 11. 21
-
Cyber Security Intern
2024. 11. 20
-
Személyi sofőr
2024. 11. 21
-
Kasszás diákmunka Szigetváron (WHC022602)
2024. 11. 21
-
Gyorséttermi Diákmunka A Burger King-Ben. - Győr
2024. 11. 21
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Az esztétikai fogászatban mind gyakrabban alkalmazott eljárás a fogfehérítés. A dohányzás, a kávé és a vörösbor fogyasztásának a hatására a fogak elszíneződnek. Emiatt a fogfehérítés igen népszerűvé vált. Ezzel a módszerrel ugyanis visszanyerhető az eredeti, szép, hófehér szín. Az eljárás alapja a professzionális fogtisztítás.
A televízióban gyakran összefutunk olyan reklámokkal, amelyek fogfehérítést hirdetnek: különböző márkájú fogkrémek, teleshop ajánlatok fogfehérítői, stb. Ahhoz, hogy valóban tartós és szép eredményt érjünk el, amely a fogzománcot sem károsítja, érdemes szakemberhez fordulni.
A fogfehérítés folyamata
A fogfehérítés előtt a fogakat alaposan meg kell tisztítani, és a fogínynek egészséges állapotban kell lennie. A fogfehérítést fogkőeltávolítás és fogpolírozás előzi meg. Ezt az eljárást egy kémiai folyamat követi: speciális fehérítőzselét alkalmaznak. A fehérítőzseléből felszabaduló oxigénnel a fog természetes színezőanyagait eloxidálják. A fehérítőzselé, fény és hő hatására aktiválódik, ennek érdekében általában lézerrel világítják meg a lekezelt fogakat.
A Halász Klinikán alkalmazott eljárások nem károsítják a fogakat. Sőt, bizonyos fehérítő anyagok alkalmazása esetén a fogfehérítéstől akár ellenállóbbá válhatnak a fogszuvasodással szemben, az eljárással kiváltott molekuláris változásoknak köszönhetően. A fehérítőzseléből oxigénatomok válnak ki, amelyek az elszíneződést tartósan megszüntetik, és az így visszamaradó vegyületek sem károsítanak.
A speciális fényű lámpákkal történő fehérítési technológiák alkalmazásával meggyorsítják az oxigén felszabadulását, és a fog mélyébe történő diffúzióját. A fehérítőhatást tudják ezzel a módszerrel növelni. A fehérítőanyag azonban nem kerülhet kapcsolatba a fogínnyel, mert káros hatással lehet rá. Ezért az eljárás során a fogorvosi felügyelet elengedhetetlen. A kezelés után fluoridos kezeléssel erősítik meg a fogzománcot.
Egy-másfél óra múltán már fehér fogakkal távozhatsz a Halász Klinikáról! Az elért eredmény sajnos nem életre szóló, de a hatás hozzávetőleg három-öt évig tart. Az úgynevezett emlékeztető kezelésekkel újra fel lehet frissíteni a fogak színét, amivel tartósabb hatást érnek el. Továbbá az étkezési szokásaink megváltoztatásával is támogathatjuk a kezelés tartósságát.
A fog fehérségét károsító anyagok
A fogak természetes színe egyénileg eltérő, és az élet előrehaladtával egyre sötétebb színű lesz. De vannak bizonyos gyógyszerek vagy egyes nyomelemek, sőt akár ételfestékek is, amelyek elszínezhetik a fogakat. Például a penicillin vagy a túl sok fluorid is ronthat fogunk fehérségén. Elszíneződést okozhat a fogidegek elhalása is, ilyen esetekben sem a csiszoló hatású fogkrémekkel, sem a fogpolírozással nem lehet eredményt elérni.
A fogunk fehérségéért, mint minden más szervünk állapotáért akkor tehetünk a legtöbbet, ha egészségesen élünk, és tünetmentesen is legalább évente egyszer meglátogatjuk a fogorvosunkat. Ha azt szeretnénk, hogy a lehető legjobb kezekben legyünk, keressük fel a Halász Klinikát, ahol professzionális módszereket alkalmaznak!