Ne csak a környezetére, az egészségére is figyeljen oda!

A környezetünk rendben tartására nagyon sok figyelmet szentelünk: ügyelünk az otthonunk tisztaságára és szépségére, az udvarunk karbantartására, sőt, még a tágabb környezet megóvására is nagy figyelem irányul.

Ezek mind remek dolgok, de nem szabad elfelejteni, hogy a személyes környezetünk mellett a saját egészségünkre is oda kell figyelni. A fül-orr-gégészeti problémák például télen-nyáron egyaránt megtalálhatnak minket: a kellemes időjárás esetén az allergia, a hidegebb napokon a megfázásos tünetek jelentkeznek leginkább.

 

Cikkünkben a Fül-orr-gége Medical komplementer fül-orr-gégészeti kezeléseit mutatjuk be részletesebben ennek kapcsán.

 

Komplementer kezelések – mikor ajánlott alkalmazni ezeket?

 

A komplementer, vagy más néven kiegészítő fül-orr-gégészeti kezelések változatos esetekben alkalmazhatók: megfelelőek lehetnek allergiás panaszok esetén, de alkalmazzák őket arcüreggyulladás, hosszan tartó nátha, krónikus orrmandula-gyulladás esetén is.

https-fulorrgegemedical.hu_-_2024_szeptember_-_cikk1

Ezek az eljárások elsősorban a kellemetlen tünetek és szövődmények kezelésére szolgálnak.

 

A kiegészítő opciók között az inhalációs, bioptron lámpás kezeléseket és az ún. Proetz-kezelést (vagy hétköznapi néven “pröccölést”) tartjuk számon – ezeket sokszor egymás után, egy komplex kezeléssorozatként végzik a hatékonyság érdekében.

 

Inhalációs kezelés – bioptron lámpa

 

A kiegészítő kezelésfolyamat első lépéseként hideg párásítást alkalmaznak 10 perces intervallumban fiziológiás sóoldat segítségével. Ez a technika segít enyhíteni a kínzó tüneteket, továbbá támogatja a felgyülemlett váladék távozását is.

 

Ezt követően egy 8 perces bioptron lámpás kezelés következik: ez a teljesen fájdalommentes eljárás csökkenti a gyulladást és gyorsítja a regenerációt a helyi keringés fokozása által.

 

A Proetz-kezelés menete

 

A folyamat harmadik lépéseként következik az úgynevezett Proetz-kezelés: ennek során kissé hátrahajtott fejjel fekszik a kezelés alatt álló páciens. Az egyik orrnyílásba fiziológiás sóoldatot csepegtet az orvos, és ezzel párhuzamos a másik nyíláson keresztül kiszívja az oldatot az orrüregből kimosott váladékkal együtt.

 

A folyamatot addig ismétlik felváltva, míg az oldat teljesen tiszta nem lesz – a folyamat általában 5-10 percet vesz igénybe.

 

Mikor nem javasolják a kiegészítő kezelések alkalmazását?

 

Az említett folyamat elvégzése nem tanácsos akut lázas betegeknél, valamint gennyes középfülgyulladás, rosszindulatú orr- és garatelváltozások észlelése esetén sem javasolt.

 

További kizáró ok lehet, hogyha valamilyen koponyasérülés vagy fejlődési rendellenesség áll fenn, továbbá az is, ha a páciens még nem érte el az 1 éves életkort.

 

Mint látható ezekből is, a legtöbb elhúzódó fül-orr-gégészeti probléma esetén hatékony segítség lehet a fent említett folyamat, de akkor seM kell aggódnia, ha valamelyik kizáró tényező miatt ez nem alkalmas Önnek. A szakorvosok ebben az esetben is segítenek kiválasztani a legjobb kezelési módot.

 

értékelés