A rózsaszínű Himalája sóról már mindenki hallott, sokan azt is tudják, hogy ezerféleképpen felhasználható, például sólámpa formájában dekorációként, de hasznát vesszük a konyhában, nem utolsósorban pedig terápiás célokra is alkalmas - de hogyan?  

Sokoldalúságának hála a Himalája sónak bérelt helye kell, hogy legyen a háztartásokban, hiszen a Himalája Sóház termékei között válogatva láthatjuk, hogy a konyhától kezdve a fürdőszobáig különböző formákban bárhol felhasználhatjuk, még sótégla is kapható. Ebben a cikkben most azt vesszük górcső alá, hogy terápiás céljainkat hogyan segíti a Himalája só - asztmások, reumával és derékfájással küzdők, figyeljetek!

 

Miért pont a Himalája só?

Ez a természetes rózsaszínű só azért különlegesebb asztali párjánál, mert nemcsak nátrium-kloridot tartalmaz, hanem más, a szervezetünkre pozitív hatással lévő ásványi anyagot is. Ilyen ásványi anyag például a kalcium, magnézium és a kálium. Ezeknek hála a Himalája egyik legrégebbi bányájából származó só csökkenti a gyulladásokat, szabályozhatja a vérnyomást, javíthatja a belek munkáját, erősítheti a csontjainkat, segítheti a méregtelenítést és lassíthatja az öregedési folyamatokat.

https-__himalajasohaz.hu__-_2023_jnius_-_cikk1.

Milyen fajta sóterápiák léteznek?

Legyen szó nedves vagy száraz sóterápiáról, mindkettőt alkalmazhatod terápiás célokra. A különbség csupán annyi, hogy a nedves sóterápiánál vízhez adagoljuk a sót, ilyen módszer az inhalálás, a fürdősó alkalmazása, a párologtatás vagy akár a sós vizes öblögetés. Ezzel szemben száraz sóterápiánál nem jön szóba a víz, ide tartozik a sószoba és a sófal használata, a borogatás, a sópipa és a masszázs sókő segítségével.

 

A száraz sóterápia három módja

  • Sópipa alkalmazásánál Himalája sóval töltött eszközt használunk, amely mély lélegzetvételeid által a tüdőbe juttatja a sót. Asztmás betegeknek vagy légúti problémával küzdőknek tökéletes segítséget nyújt, mivel nyugtatja a hörgőket, oldja a nyákot és pusztítja a kórokozókat. De nem kell betegnek lenni ahhoz, hogy hasznát vedd, hiszen szennyezett levegőjű városokban is érdemes megelőzésként használni a sópipát.

  • Sótéglák segítségével saját wellnesskamrát is kialakíthatsz otthon, de ha nincs elég helyünk, egy sófal is megteszi akár a hálószobában vagy a fürdőben, ahol megpihenhetsz és élvezheted a sóterápia pozitív hatásait.

  • A meleg sóval töltött kispárna enyhíti a fájdalmat, csökkenti a gyulladást a test különböző pontjain, legyen szó menstruációs panaszokról, reumáról, hátfájásról, ízületi fájdalmakról, fülproblémákról vagy derékfájdalomról. A sütő segítségével felmelegített párnát a sajgó testrészre kell helyezned, és ott pihentetni, amíg szobahőmérsékletű nem lesz.

Akármilyen hasznos is, a száraz sóterápiát mindig odafigyeléssel alkalmazd. Ne használd akkor, ha lázas beteg vagy, ha vérzékenységben, szívelégtelenségben szenvedsz, vagy ha tudatmódosító szerek hatása alatt állsz.

 

értékelés