-
Óvodapedagógus
-
karbantartó
-
Értékesítő
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
takarító
-
Asszisztens
-
Teherautó / pótkocsi szerelő
2024. 11. 20
-
Eladó - Webshop Eladó / Ügyfélszolgálatos
2024. 11. 20
-
Cyber Security Intern
2024. 11. 20
-
Brand Marketing & Content Specialist (Részmunkaidős)
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Miért szárítsunk teafüvet otthon?
Az otthon szárított teafüvek általában olcsóbb megoldást jelentenek, ugyanakkor a tea jóval frissebb lesz, mintha azt üzletből szereztük volna be. A gyógynövényteák jótékony hatással vannak a szervezetre; van stresszoldó, vagy antioxidáns hatású tea, amely rendszerezi az emésztést, és csökkenti a rák kialakulásának esélyét, illetve a legtöbb ilyen tea fontos vitaminokat és ásványi anyagokat tartalmaz.
Mindezek mellett használatuk elővigyázatosságot követel. Vigyázzunk arra, hogy fogyasztásukkor ne haladjuk túl a megengedett mennyiséget, illetve, ha valaki terhes vagy a közeljövőben gyereket szeretne, használatuk előtt ki kell kérni egy szakértő homeopata véleményét.
Hogyan szárítsuk megfelelően a gyógynövényeket?
Minden teafüvet - legyen szó kérgekről, gyökerekről vagy indás növényekről – kellőképpen ki kell szárítani, másképp elrothadnak. Figyeljünk oda, hogy a teafüveket ne hagyjuk túl sokáig a tűző napon, mivel ezek könnyen kiszáradhatnak, és ezáltal veszthetnek ízükből és jótékony tulajdonságaikból. Az ideális hely a füvek előkészítésére egy száraz és jól levegőztetett helyiség, amelyet nem ér közvetlen napfény.
A növények megkötözése és fejjel lefele aggatása egy századok óta használt szárítási módszer. De létezik egy másik megoldás is, a növények kiterítése. A növényeket egy jól levegőztetett helyre, egy tiszta törölközőre vagy papírra kell helyezni.
A füvek körülbelül két-három hét alatt száradnak ki, színük enyhén megfakul. Ha azt szeretnénk, hogy a füvek minél hamarabb kiszáradjanak, használhatjuk a sütőt is. A növényeket egy itatóspapírra helyezve tegyük be a sütőbe, amit a legalacsonyabb hőfokon indítsunk el. A sütő ajtaját hagyjuk nyitva, és a füveket tízpercenként ellenőrizzük, hogy nehogy megfőjenek vagy elégjenek. (Sokak szerint viszont a sütőben megszárított növények veszítenek gyógyhatásukból.)
Az így kapott teafüveket lehetőleg három hónapon belül fogyasszuk el, tudniillik, ha túl sok ideig állnak, elveszítik erejüket. Tárolásukra használjunk egy jól levegőztetett helyet.
Nyugtató, lefekvés előtti gyógynövénytea receptek
- 4 csupor víz
- 3 teáskanál hársfavirág
- 3 teáskanál kamilla
- 1 teáskanál narancshéj
- ¼ teáskanál jázminpakóca vagy ½ teáskanál méz
Felforrás után szűrjük le a teát és már fogyaszthatjuk is.
Hűlés és influenza elleni gyógynövényteák készítése
Egy személyre
- 3 karika gyömbér
- 5-10 szeletelt zsálya levél vagy 2 teáskanál szárított zsálya
- 2-3 szál friss kakukkfű vagy 2 teáskanál kakukkfű
- 1 teáskanál méz
- egy fél citrom leve
- egy csipetnyi Cayenne-i bors
A főtt tealeveleket hagyjuk egy ideig ázni majd szűrjük le a teát, és adjuk hozzá a citromlevet, mézet és a borsot.
Nyugtató és frissítő teák
A következő ötleteket használva olyan recepttel kísérletezzünk, amely leginkább tetszik.
- Levendulavirág és citronella tea.
Ezeket összefőzve egy kellemes stresszoldó teát kapunk. Citronellát, borsmentát és egy kis szárított citromhéjat összefőzve egy hűsítő stresszoldó teát kapunk.
Kezdjük a napot felfrissülve és tele energiával. Főzzünk össze egy kis bergamot citrom levelet és virágot egy darab citromkóróval és egy kis szárított narancshéjjal.