-
Óvodapedagógus
-
karbantartó
-
Értékesítő
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
Kőműves
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
takarító
-
TIG hegesztők
2024. 11. 21
-
Takarító - Dunakeszi
2024. 11. 22
-
Intézeti titkár
2024. 11. 22
-
Senior Business Analyst - Budapest, XIII. kerület
2024. 11. 23
-
Junior épületgépész mérnök
2024. 11. 22
-
Könyvelő
2024. 11. 22
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
A koleszterines betegek többsége nem hallott a gyógyszer-felírás változásairól
Változást jellemzően az idősebb, 55 év felettiek, és a gyógyszert rendszeresen szedők említettek. A betegek ezen kis része jellemzően az interneten olvasott az életbe lépő újdonságokról (68%), de viszonylag sokan rádióból, televízióból értesültek (23%), vagy a háziorvosuk (23%), gyógyszerészük (19%) említette az új rendeletet.
Legtöbben a hatóanyag-alapú felírásról és az egyhavi gyógyszerfelírásról hallottak
A hallott változások konkrét megnevezése kapcsán legtöbben a hatóanyag-alapú felírást (45%) és az egyhavi gyógyszerfelírást (35%) említették.
A táblázat pdf formátumban itt tekinthető meg >>
A betegek többsége az orvosra bízza a döntést
A jövőre vonatkozóan a legtöbb beteg orvosára bízza majd a döntést, vagyis, 56%-uk a szakember véleményét kéri ki abban, hogy a recepten szereplő hatóanyag alapján melyik konkrét tablettát (márkát) kérje a gyógyszerkiváltás során. 20%-uk várhatóan a patikus javaslatát – vélhetően a legolcsóbb gyógyszert - preferálja, míg 15%-uk határozottan ragaszkodik eddigi készítményéhez.
Az életkor emelkedésével nő a gyógyszerhez ragaszkodók aránya, míg a legfiatalabbak körében szignifikánsan magasabb a gyógyszerész véleményét kikérők aránya - mint ahogyan a nők is szívesebben hagyatkoznak majd rájuk.
A kutatásról
A Szinapszis Kft. 2012 februárjában online, kérdőíves kutatás keretében vizsgálta a koleszterin problémával küzdő betegek témával kapcsolatos attitűdjét. A válaszadók száma összesen 220 fő volt, a minta országos lefedettségű. A betegek közel 70%-a jelenleg is alkalmaz valamilyen gyógyszert betegségére, míg 30%-uk nem szed semmit.
További információk: www.szinapszis.hu