Így újíthatunk fel egy épített medencét

Aki rendelkezik saját medencével, az tisztában van vele, hogy bár jól bírják, néha nem árt őket felújítani, kicsit rendbe szedni. Amikor nem akarunk újat építtetni, csak szimplán megjavítanánk azt, ami elromlott, akkor nincs más teendőnk, mint rájönni, hogyan oldhatjuk meg ezt költséghatékony módon.  

Gyakran problémát jelent a felújítás, a karbantartás, valamint a szervizmunkálatok elvégzése, pedig ha szánunk rá kellő időt, akkor hosszú ideig nem kellene foglalkozni azzal, milyen állapotban van a medencénk.

Az alábbiakban segítünk, hogyan lehet könnyen és gyorsan, lehetőleg olcsón felújítani az épített medencét.

Új építése vagy a régi felújítása?

Manapság szinte mindenre vannak cégek, vállalkozások, amelyek gondoskodnak a karbantartásról, az építésről vagy éppen a felújításról. Az ecopool.hu medence építéssel foglalkozó cégnek köszönhetően többé nem kell aggódni amiatt, ha esetleg algás lesz a víz és nem tudjuk azt megtisztítani kellően. De az sem okoz problémát számukra, ha lerakódások keletkeznek a medence alján vagy a falakon, legyen az épített medence vagy műanyag társa.

Nem kell tehát azonnal új medence építésében gondolkodni, hiszen a legtöbb épített medence könnyedén ápolható és karbantartható. Egy-két kisebb munkára, esetleg a szűrő vagy az egyéb tisztítóberendezés cseréjére szükség lehet, de az biztos, hogy az egész kert és udvar újbóli felásása csak rossz álom.

A régebbi medencék lehetnek ugyanolyan szépek és elegánsak, mint az új társaik, ha arra a tulajdonosok odafigyelnek és óvják annak felületét és vizét. Sokszor azonban ez sem elég, 10-15 év múlva a felület már szennyeződött, megkopott, eltörött, amit lehet orvosolni. Vannak cégek, amelyek a gépészeti felújításról, valamint a teljes gépészeti átalakításról gondoskodnak helyettünk.

Mi a teendő, ha a fólia vagy a gépészet sérült?

A felújítás során probléma lehet a fóliával, esetleg annak vízzáró képességével. Sokszor a burkolat válik le a falakról, hiszen a téli fagyok károkat okozhatnak. Ráadásul a gépészeti csövek nem mindig vannak olyan állapotban, hogy azok a további években is megfelelő állapotban legyenek és gondoskodjanak a medence vizének tisztán tartásáról. A gépészet egy idő után elöregedik, néha elromlik, muszáj tehát néha cserélni az egyes részeit, alkatrészeket.

Amikor a medence homokszűrővel tisztul, akkor azzal 10-15 évig nem lesz gondunk, utána viszont viszonylag sok alkalommal van szükség az eszköz cseréjére, annak javítására.

A legtöbbször a régi medencékben cserélhető fólia van, amit időnként nem árt megújítani. Az elöregedett anyag pillanatok alatt tönkremegy, könnyen kilyukad, a medence leereszt és sok pénzt azt helyrehozni, újra feltölteni. Szerencsére a fólia cseréje nem egy hatalmas összeg, ráadásul gyorsan és egyszerűen megoldható. Ma már számtalan színből válogathatunk, illetve a minták választékára sem lehet panaszunk.

A felújítás a megoldás mindenre?

Félig meddig igen, de az sem mindegy, hogy mikor és milyen formában tesszük meg ezt. A legjobb ősszel, hiszen így még van esély arra tavasszal újra használható legyen a medence. A munkálatok ugyanis több lépésből állnak, ami sokszor heteket, hónapokat vesz igénybe.

értékelés