-
takarító
-
Kőműves
-
karbantartó
-
Óvodapedagógus
-
Értékesítő
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
Asszisztens
-
Teherautó / pótkocsi szerelő
2024. 11. 20
-
Junior Marketing Asszisztens | Budaörs
2024. 11. 21
-
Cyber Security Intern
2024. 11. 20
-
Vállalati jogtanácsos
2024. 11. 21
-
Brand Marketing & Content Specialist (Részmunkaidős)
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Gyümölccsel és zöldséggel az egészséges táplálkozás jegyében!
A szabad gyökökről azt tartják, hogy számos betegség kialakulásáért felelősek, például a különböző szívbetegségek, a cukorbetegség és a rák. Az antioxidánsok ugyanakkor az immunrendszert is erősítik.
Sokan nem fogyasztanak elegendő zöldséget és gyümölcsöt. Úgy vélik, hogyha nyáron bőségesen fogyasztanak szezonális gyümölcsöket és zöldségeket, akkor nem szükséges azon gondolkodniuk, hogy miként is lehetne növelni az étrendjükben e hasznos tápanyag- és vitaminforrásokat.
Íme néhány egyszerű tanács, amely megmutatja, miként juttathatunk a szervezetünkbe az év többi részében is zöldséget és gyümölcsöt.
Adjunk a levesekhez eltett, konzervált zöldségeket, hogy ízletesebbek és egészségesebbek legyenek. Paradicsomkonzervből készíthetünk paradicsomlevest, a csirkés-rizses levest ízesíthetjük félkész vegyes zöldséggel, apróra vágott zellert adhatunk a halászléhez stb.
Tippek egy egészséges étrendhez
Legyünk kreatívak, nagyon sok lehetőség van a levesek zöldségekkel való ízesítésére. Egy jó lehetőség arra is, hogy a tegnapról megmaradt zöldségeket felhasználjuk.
A gyümölcsök vagy zöldségek épp olyan finom rágcsálnivalók, mint a sós snack vagy a süti. Tartsunk a hűtőben mindig feldarabolt dinnyét, almát, zellert és sárgarépát. Nagyon jó segítséget nyújtanak, amikor energiaszintünk hanyatlóban van.
Ne fogyasszunk gabonapelyheket gyümölcs nélkül. Adjunk hozzá banánt, aszalt vörös áfonyát, illetve friss epret vagy fekete áfonyát, ha épp szezon van. A szezonon kívül gondoskodjunk arról, hogy mindig legyen egy csomag fagyasztott áfonya a fagyasztóban. Egy maroknyit feloldunk a mikróban, és máris adhatjuk hozzá a gabonapehelyhez.
Cseréljük fel az édes süteményeket és a pirítóst gyümölcskenyérre. Próbáljuk ki a banánkenyeret, az áfonya kenyeret, az almás-diós kenyeret, a mazsolás-fahéjas kenyeret vagy a narancsos kenyeret.
Vaníliafagylalt vagy fagyasztott joghurt helyett fogyasszunk friss vagy fagyasztott gyümölcsöket.
Igyunk gyümölcsturmixot, amely könnyen emésztető, ízletes és tápláló.
Hogyan ehetünk még több zöldséget és gyümölcsöt?
- Tegyünk zöldségeket azokba az ételekbe, amelyekbe máskor nem szoktunk. Például reszelt sárgarépát vagy cukkinit a fasírtba, vagy aprított spenótot a tésztaszószba a lasagne-hoz.
- Díszítsük a szendvicseket friss zöldséggel. A saláta és a paradicsom mellett megpróbálkozhatunk az olyan savanyúsággal is, mint az uborka, a gomba, a hagyma, az olajbogyó és a paprika.
- Ha rántottát készítünk, tegyünk bele egy marék zöldséget. Adhatunk hozzá gombát, zöld- vagy pirospaprikát, kukoricát és hagymát. Ha mexikói ízekre vágyunk, akkor fűszeres paradicsomos szósszal is ízesíthetünk.
- A palacsintatésztába tehetünk szeletelt almát.