-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
takarító
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
Értékesítő
-
karbantartó
-
Asszisztens
-
Kőműves
-
Teherautó / pótkocsi szerelő
2024. 11. 20
-
Junior Marketing Asszisztens | Budaörs
2024. 11. 21
-
Cyber Security Intern
2024. 11. 20
-
Brand Marketing & Content Specialist (Részmunkaidős)
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Nem mindegy tavasszal, mikor ültetjük az epret, ha azt szeretnénk, hogy szépen teremjen! Összegyűjtöttük, mire érdemes figyelni!
Eper ültetése tavasszal: mikor álljunk neki?
Az eper ültetése általában a tavasz elején, amikor már kellően meleg van, és a talaj is felmelegedett, az ideális. A legjobb időpont az eper ültetésére általában március vége és április eleje. Az eper jól bírja a hideget, így általában a téli hidegek nem okoznak gondot neki, de fontos, hogy ne ültessük el addig, amíg a talaj fagyott. Ha az epret korábban ültetjük, akkor lehetséges, hogy károsodhat a növény, ha a talaj hőmérséklete túl hideg. Ha viszont később ültetjük, akkor az eper később érik be, már ha beérik.
Az eper egy napos, jó vízelvezetésű területre való növény, így a legjobb hely számára egy napos, déli vagy délkeleti expozícióval rendelkező terület, ahol a talaj jól vízelvezető és jó minőségű. Az eper a legjobban a homokos, laza szerkezetű, tápanyagban gazdag talajon növekszik, de tolerálja a kissé agyagos talajokat is.
Milyen távolságra ültessük egymástól az eperpalántákat?
Az eperpalántákat általában 30-40 cm távolságra ültetik el egymástól, a sorok közötti távolság pedig 60-90 cm lehet, hogy a növényeknek elegendő tér álljon rendelkezésükre a növekedésükhöz és a szaporodáshoz. Ültetés előtt érdemes jó minőségű komposzttal vagy műtrágyával trágyázni a talajt, hogy elősegítsük a növények növekedését és fejlődését.
Fontos megjegyezni, hogy az eper esetében a túlzott nedvesség a gyökerek rothadásához vezethet. Ezért fontos, hogy a talaj jó vízelvezetéssel rendelkezzen, és ne legyen túl nedves. Ha a terület nem rendelkezik megfelelő vízelvezetéssel, akkor érdemes emelt ágyásokban vagy dombtetőkön termeszteni az epret.
Paradicsompalánta átültetése egyszerűen: ezzel a módszerrel gyerekjáték
Eper ültetése balkonládába
Ha az epret balkonládába ültetjük, akkor fontos, hogy tudjuk, hogy az epernek elegendő helyre van szüksége a gyökérzetének és a növénynek is. Biztosítson legalább 30 cm mélységet és szélességet a ládában az egyes növények számára.
Az epernek laza, jó vízelvezetésű, tápanyagban gazdag talajra van szüksége. Érdemes speciális eper földet használni, amit kapható a kertészetekben. Az eper szereti a napos helyeket, így válasszunk egy olyan helyet a balkonon, ahol legalább 6-8 óra napsütés éri a növényt.
Az eper rendszeresen igényli a vízet és a tápanyagokat. Figyeljeünk arra, hogy ne legyen túl száraz a talaj, de a túlöntözést is kerüljük, mert az ártalmas lehet az eperre. Ajánlott hetente egyszer tápoldatozni a növényt!
Ez a különleges eper másfél méteresre nő, és rengeteget terem
Ezek a legjobb eperfajták
-
'Albion': Az 'Albion' fajta nagyon ízletes és nagy termésű. Az eper nagyon nagy, pirosas-bordó, húsa pedig sötétvörös színű. Az 'Albion' eper szinte egész nyáron termeszthető.
-
'Elsanta': Az 'Elsanta' fajta az egyik legismertebb eperfajta. Nagy, szép piros gyümölcse van, amely nagyon édes és zamatos. Az 'Elsanta' fajta júniusban és júliusban érik be.
-
'Mara des Bois': Ez a fajta Franciaországból származik, és nagyon finom, aromás epret terem. A gyümölcs kicsi és henger alakú, júniustól egészen szeptemberig termeszthető.
-
'Honeoye': A 'Honeoye' eper az egyik legkorábbi fajta, amely júniusban kezd érni. Az eper nagyon nagy, édes és zamatos.
-
'Ostara': Az 'Ostara' fajta érett gyümölcse nagyon nagy és édes. A növény nagyon ellenálló az időjárási szélsőségeknek és a betegségeknek.