-
Értékesítő
-
takarító
-
Kőműves
-
Óvodapedagógus
-
karbantartó
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
Asszisztens
-
Horgos Rakodó Teherautó-sofőr (CE)
2024. 11. 21
-
Junior Marketing Asszisztens | Budaörs
2024. 11. 21
-
Cyber Security Intern
2024. 11. 20
-
Komissiózó / Rendelés ellenőr
2024. 11. 21
-
Teherautó sofőr (CE) Frigo disztribúció
2024. 11. 21
-
Tolóoszlopostargonca-vezető
2024. 11. 21
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
A téli szezonban előbb-vagy utóbb feltűnik a boltok polcain ez a pirosas, ráncos héjú kis tojás alakú gyümölcs.
Honnan származik a licsi?
A licsi Kína legnépszerűbb gyümölcse, de a Távol-kelet több más országában szubtrópusi és nedves trópusi régiókban (Indiában, Vietnám északi részén és a Fülöp-szigeteken)is elterjedt. Új-Zélandon, Ausztráliában, Latin-Amerikában, valamint Kelet- és Dél-Ázsiában is ültetik.
Milyen részét fogyasztjuk a licsinek?
A licsi ehető része valójában az üvegesen fehér, bőlevű magköpeny. Piros, bibircsókos héját le kell húzni és a belseje a mag kivételével ehető.
Milyen fán terem a licsi?
Tényleg fán terem, méghozzá egy közepes-nagy termetű (10-30m), terebélyes, örökzöld fán. Virágai, majd a gyümölcsök a hajtások végén helyezkednek el, mint heles kis pompomok.
Szaporítható magról?
Igen, a licsimagot, ha így elülteted, saját kis fácskát nevelhetsz belőle.
Milyen gyógyhatásai vannak a licsinek?
Lassítja a szürkehályog kialakulását. Jó hatással van a bélműködésre és fájdalomcsillapító hatású. Javítja az étvágyat, hatásos a gyomorégés, gyomorproblémák ellen. Segít a bőrproblémákon, rendszeres fogyasztása javasolt azoknak, akiknek zsíros és pattanásos az arcbőrük. Javítja a vérkeringést, normalizálja a vérnyomást és a szívritmust, védelmet nyújt a stroke és a koszorúér-betegségek ellen.
Milyen íze van a licsinek?
A licsi íze eltérő lehet a fajtától, a termesztési módtól és az érési állapottól függően. Néhány fajta íze édesebb, míg mások savanyúbbak, és vannak olyan fajták is, amelyeknek íze kevésbé markáns.
Éhgyomorra veszélyes? Igaz, hogy több gyerek halálát okozta?
Amerikai és Indiai tudósok vizsgálták a problémát, amely bebizonyította, hogy a licsi hypoglicint tartalmaz, amely gátolja a szervezetet a glükóz előállításában, ezáltal csökken a vércukorszint. Éhgyomorra fogyasztott tetemes mennyiségű licsi (amely gyerekek halálát okozta Indiai nyomornegyedekben) előidézhet olyan helyzetet, hogy az agy nem kap a működéséhez elegendő cukrot.