-
karbantartó
-
Kőműves
-
Óvodapedagógus
-
Értékesítő
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
takarító
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
TIG hegesztők
2024. 11. 21
-
Takarító - Dunakeszi
2024. 11. 22
-
Intézeti titkár
2024. 11. 22
-
Fémipari összeszerelő
2024. 11. 23
-
Hegesztő_villanyszerelő - Külföld
2024. 11. 23
-
Project koordinátor - Dél-Dunántúl
2024. 11. 23
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
A papaja gondozása
A túl sok öntözés az egyik leggyakoribb hiba, amit elkövetnek a papaja termesztése közben. Hogy mennyi vízre van szüksége, az a hőmérséklettől és a növény egészségétől és életerejétől függ. Az egészséges növények jobban viselik a sok vizet, de vigyáznunk kell, hogy ne öntözzük őket agyon hideg időben.
Mennyi tápanyagra van szüksége?
Annyira, amennyit csak biztosítani tudunk neki. A papajáknak sok tápanyagra van szükségük, különösen mohók a nitrogén tekintetében. Rendszeresen kell őket trágyázni, használhatunk teljes trágyát vagy tyúktrágyát. A papaják jól felhasználják az erős és friss trágyát is. A komposzttal is nagylelkűeknek kell lennünk, és ne feledjük, hogy amint a növény egyre nagyobbra nő, egyre több mulcsra lesz szüksége.
Mennyi napfényt kapjon?
Amennyit csak lehet. Az nem gond, ha meleg időben a levelek kissé hervadtak, mert a papaják szeretik a meleget és a napfényt. Félárnyékban is nevelhetjük, de akkor egy nyurga, beteges fánk lesz, és ha lesz is rajta gyümölcs, az több méter magasan és ízetlen lesz.
Mikor hoz gyümölcsöt és mennyit?
A papaja egész évben terem, amennyiben az idő elég meleg. Ha jól gondoskodunk róla, akkor teremni fog. Ha azonban a hőmérséklet túlságosan leesik, leáll a virágzása, és csak a meleg idő visszaálltával kezd el újra virágozni.
A fiatal papaják hozzák a legtöbb termést. Minél idősebb a papaja, annál gyengébb, így egyre kevesebb és kisebb gyümölcsöket hoz majd, és könnyen megbetegedhet. Mivel a növény egyre magasabbra nő, nehezebb lesz a gyümölcsöket is leszedni.
Talán az a legjobb megoldás, ha folyton ültetjük őket. Minden második-harmadik hónapban készítsünk egy újabb ágyást, így mindig lesz egészséges és termő fánk, és létrára sem lesz szükség a gyümölcs leszedéséhez.
Meddig élnek a papaják?
Ez növénytől függ, de a legtöbb papaja rövid életű, mert minél öregebbek lesznek, annál több betegséget kapnak el. Gyakori, hogy két-három év után elpusztulnak. Olyan helyen, ahol nagy szelek vannak, a szél kitörheti őket, ha túl magasra nőnek. Persze vannak kivételek is, egyes fák ahelyett, hogy feladnák egy nagy szél után, több törzset növesztenek.