56. Büszkék lehetünk: magyar meggy a tengeren túl
Balaton néven arat sikereket az Újfehértói fürtös meggy az Egyesült Államokban. Az új fajta piaci bevezetése nem kis feladat az amerikai termesztőknek.
Balaton néven arat sikereket az Újfehértói fürtös meggy az Egyesült Államokban. Az új fajta piaci bevezetése nem kis feladat az amerikai termesztőknek.
Kevésbé ismert, de feltétlenül házikertekbe való gyümölcsfaj a naspolya, a berkenye és a som is!
A vázrajz lesz a gyümölcsöskert "alapokmánya", amely rögzíti az eredeti helyzetet, és kiindulási pontként szerepel további terveinkhez is.
Sűrűn egymás mellé telepített gyümölcsfákból összefüggő gyümölcsfalat lehet kialakítani. Miért ne lehetne gyümölcsfából sövényt is kialakítani?
Dabas központjában megnyílt a GARTEN kertészeti áruda. A gyönyörű diszfaiskolai lerakat egy fiatal házaspár vállalkozása, amely csábító kínálattal várja az 5-ös út mentén kertészkedőket.
Üdvözlöm! Az UV szűrést ilyen mennyiségben nem javaslom, mert a növényeknek szüksége van erre a sugárzásra a természetes fejlődéshez. Sajnos nem jut eszembe más, mint a zamionpálma és az anyósnyelv. Az aloe vera tűző napon megég, esetében a déli napot mindenképp kerülni kell. A pozsgás, szukkulens növények bírják ezeket a körülményeket, de ezek jellemzően alacsony növekedésűek. Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs
Kedves Márta! Március első felében kell metszeni. A hosszúnak vélt hajtásokat nyugodtan vágja vissza akár a felére. Néhány hét alatt ki fog hajtani. A levágott hajtásokat érdemes gyökereztetni. Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs
Kedves Kertbarát! A meglévő zöld állományt átvizsgálva megkel ítélni, hogy az elhalt ágak levagdosása után marad e annyi zöld ág, hogy az a növény díszítő funkcióját még eltudja látni. Egy próbát mindenképpen megér, legfeljebb ha nem kielégítő az eredmény, akkor is kilehet vágni.Sajnos az örökzöldek gondozásának hiánya legyengültséget hoz magával és mint a betegség, mint a kártevők martalékául esik. Amennyiben mégis kivágásra kerül a sor, akkor az új állományt, ami a helyére kerül rendszeresen legyen tavasszal és ősszel táplálva, permetezve nyáron ritkán , de kiadósan öntözve. Molnár Gábor Éva, a füvesasszony
Kedves Kérdező! A fenyők közepének barnulása természetes folyamat, amely nem jelenti azt, hogy a fák betegek vagy károsodottak lennének. Üdv, Édenkertész
Kedves Erika! Nem kell levágni. Semmi baja sem lesz. Tavasszal majd virágba borul. Üdv, Édenkertész