6021. Ezt tedd, hogy a cicád ne rágcsálja a többi szobanövényt!
Ha azt szeretnénk, hogy a cicánk ne rágcsálja a többi szobanövényünket, akkor szerezzünk be neki cicafüvet. Mutatjuk, hogyan kell gondozni.
Ha azt szeretnénk, hogy a cicánk ne rágcsálja a többi szobanövényünket, akkor szerezzünk be neki cicafüvet. Mutatjuk, hogyan kell gondozni.
Ha nem ragaszkodunk a hagyományos fenyőhöz, akkor karácsonyfát bármiből készíthetünk: létrából, deszkákból vagy éppenséggel pampafűből.
Eléggé komplex feladatnak tűnik így elsőre, pedig nincs benne semmi fura: ha szeretnél társra lelni, először meg kell találnod azt az oldalt, ahol valóban sikeres lehet a keresésed.
Mi a különbség a gránit és a gránithatású térkő között? Az anyaga. De számít ez? Ha a végeredmény tartós és látványos, talán kevésbé fontos szempont, hogy miből is készült. Érdemes tehát minden lehetséges megoldást figyelembe venni térkövezéskor.
A gyerekek már kiskorukban is izgatottan várják, hogy végre kerékpározhassanak. Ugyan a futóbicikli jó megoldás lehet erre, azonban egyáltalán nem alkalmas a nagyobb távokra. Cikkünkben körbejárjuk annak témáját, hogy miért jó már egészen kiskorban bringán szállítani a gyerekeket, és megnézzük, milyen lehetséges alternatívákban lehet gondolkodni ehhez.
Kedves Dóra! A levendula vetéssel kapcsolatban én ilyet még nem hallottam, ez biztosan badarság, ilyen nincs. A vetést márciusban lehet végezni, a kikelt növényeket kis cserépben kell tűzdelni, majd május közepe felé ki lehet ültetni a növényt. A bazsalikom, vetése is időszerű, de mindenképpen a szobában, 25-30 °C a legjobb. Szintén május környékén lehet kiültetni a palántákat. A jövőt illetően, pedig: az árva kelés, nem igazán szabályozható, szerintem ugyanígy vessen, de áttelelő növény, azaz évelő. Jövőre nagyobb lesz csak. A magvetésnél figyeljen arra, hogy a földet a mag takarásra óvatosan, a magátmérő 2-3-szorosára legyen csak a föld vastagság, és természetesen soha nem száradhat ki, mert a csíra elhal.
Kedves Dóra! Szerintem a kaktusz valóban fagyás jeleit mutatja, ne tegyen vele semmit, tartsa melegebb helyen, talán virágozni is fog, és a nappal ellentétesen tartsa, hogy a fototropizmus miatt visszaegyenesedjen, azaz a fény felé növekedésének az erélyét próbálja kihasználni. A pajzstetvek ellen kizárólag felszívódó szerekkel lehet hatékonyan fellépni, ajánlom pl.: Actara 25 WG, Chess 50 WG . Ezzel Permeztezze le őket, egy tasakot oldjon fel 8 liter vízben, és öntözze is meg a növényt vele, az orchidea esetében - nedvesség tartó közeg hiányában - áztassa be cserepestől kb. 30 percre egy vödörben.
Tisztelt B.K.! Problémája tipikusan olyan probléma, amit teljes biztonsággal csak helyszínen történő vizsgálattal lehet meghatározni. Ebből a fotóból úgy tűnik, hogy a növények túl sűrűn lettek ültetve, és ahogy nőnek, egyre jobban árnyékolják egymást. Ebben az esetben fényhiány okozza e belső részek kopaszodását. De okozhatják a tüneteket kártevők (pl. ezüstfenyő levéltetű), vagy különböző gombabetegségek is. Javasoljuk, kérje tapasztalt szakember segítségét a helyszínen!
A hajtás természetes állapot, mert valószínűleg egy boltban vette őket ahol a benti hőmérséklet 20 fok felett volt. Tegye hidegre őket akkor a hajtás növekedése lassúbbodik (hűtőbe is lehet). Március közepén amikor már nincsenek fagyok, ki lehet ültetni őket.
Úgy látom gyapjas pajzstetűvel van dolgunk. Meg kellene próbálni a szappanos vízzel való lemosást, a fehér viaszváladék letörölgetését. Ha már ennyire elszaporodott, ki kell egészíteni a kezelést növényvédő szerrel. Alkalmas erre a Fito Pajzstetű elleni aerosol és a Substral Celaflor Careo is. A kezeléseket ismételni szükséges, és továbbra is figyelni kell az újbóli megjelenésükre a többi szobanövényen is. Üdvözlettel: Növényorvos