6021. Ezt tedd, hogy a cicád ne rágcsálja a többi szobanövényt!
Ha azt szeretnénk, hogy a cicánk ne rágcsálja a többi szobanövényünket, akkor szerezzünk be neki cicafüvet. Mutatjuk, hogyan kell gondozni.
Ha azt szeretnénk, hogy a cicánk ne rágcsálja a többi szobanövényünket, akkor szerezzünk be neki cicafüvet. Mutatjuk, hogyan kell gondozni.
Ha nem ragaszkodunk a hagyományos fenyőhöz, akkor karácsonyfát bármiből készíthetünk: létrából, deszkákból vagy éppenséggel pampafűből.
Eléggé komplex feladatnak tűnik így elsőre, pedig nincs benne semmi fura: ha szeretnél társra lelni, először meg kell találnod azt az oldalt, ahol valóban sikeres lehet a keresésed.
Mi a különbség a gránit és a gránithatású térkő között? Az anyaga. De számít ez? Ha a végeredmény tartós és látványos, talán kevésbé fontos szempont, hogy miből is készült. Érdemes tehát minden lehetséges megoldást figyelembe venni térkövezéskor.
A gyerekek már kiskorukban is izgatottan várják, hogy végre kerékpározhassanak. Ugyan a futóbicikli jó megoldás lehet erre, azonban egyáltalán nem alkalmas a nagyobb távokra. Cikkünkben körbejárjuk annak témáját, hogy miért jó már egészen kiskorban bringán szállítani a gyerekeket, és megnézzük, milyen lehetséges alternatívákban lehet gondolkodni ehhez.
Üdvözlöm! Igen jó lesz, általában a muskátliföld és a balkonföld megegyezik abban, hogy nagyon laza a szerkezete, ami mindenképpen jó! A marhatrágyával kell vigyázni, nem szabad túladagolni!
Üdvözlöm! A talajt a komposzttal jó fel lehet javítani, de mindenképpen kell egy kevés meszet is kijuttatni, mert a túlnyomó többség a meszes talajt kedveli. Az őrölt égetett mész, illetve a péti só is (magas nitrogén tartalma mellett) jól alkalmazható! Mindenképpen meg kell mérni a talaj PH-értékét, az ideális 6.0-7.2 között van, mert a növények így tudják a legjobban felvenni a tápanyagokat!
Kedves Viktória! A képen egy Peremvirág (Kohleria) látható. Egy cikkünket szeretném figyelmébe ajánlani, ami ezekről a növényekről szól: Hogyan gondozzuk a peremvirágot (Kohleria)?
Kedves Kertészkedő! A kecskerágó szaporítási ideje nyár közepe. Ekkorra a fiatal hajtások "beérnek", a hajtás kicsit kemény, fás lesz. Vágjon 5 cm-es darabokat a növényről, a dugvány legfelső levélpárját hagyja meg, a többi levelet éles késsel távolítsa el. A dugvány alsó végét mártsa pár mm mélyen gyökeresedést elősegítő hormonba (INCIT-2, vagy INCIT-5), majd helyezze a dugványokat nedves tőzeg, sóder, vagy kókuszrost közegbe, párás körülmények közé (fólia takarás). Gyökeresedés (1-2 hónap) után óvatosan ültesse át kisebb cserépbe, és a télen tartsa védett körülmények között! Sikeres telelés után következő évben végleges helyére ültethető. Nyári félfás dugványozás 1x1 - képekben
Igen! Valószínű kis növények lesznek. Különösebb teendő nincs velük, csak türelmesen várni, míg az új növénykék gyökerei elérik a kb. 4-7 cm hosszúságot, és akkor leválasztva önálló növényként fejlődnek tovább! Részletesen olvashatSok sikert Bővebben: Orchidea tőosztása 4 lépésben