6071. 6 millió Ft értékben adományoz C-Vitamint a Perfect Play Kft az összes budapesti idősotthon számára
A 2021-ben Érték és Minőség nagydíjat is nyert Perfect Play Kft. a saját módján próbál segíteni a COVID járvány idején.
A 2021-ben Érték és Minőség nagydíjat is nyert Perfect Play Kft. a saját módján próbál segíteni a COVID járvány idején.
A munkáltatók részéről nem kevés időt és energiát igényel az ügyviteli feladatok ellátása. Mivel a munkáltató ideje nagyon értékes, ezért fontos megpróbálni azt, hogy ezeket a feladatokat valamilyen módon csökkentsék.
A jó minőségű szennyvízszivattyú minden háztartásnak a kötelező darabja kell legyen, hiszen bármennyire is ódzkodunk a dologtól, a piszkos munkát mindenképp el kell végeznünk. A megfelelően kiválasztott szennyvízszivattyú segítségével azonban játszi könnyedséggel megoldható a szóban forgó feladat. Az említett berendezésnek viszont számos típusa van, így nagyon könnyen verhetjük magunkat teljesen felesleges kiadásokba. Azonban, ha a vásárlást alapos körültekintés előzi meg, egész biztosan nem lövünk mellé.
2022-ben az ízletes rizike lett az év gombája. Ez a különlegesen finom gomba más fajokkal is összekeverhető. Mutatjuk!
Egy igazi csodavilág: a világ legszebb és legnagyobb virágoskertje igazán különleges helyen fekszik. Órákba telik végignézni!
Üdvözlöm! A kép alapján valamelyik orchidea hybrid, de a cserép tövét nem látom, hogy vannak-e gumók (pseudobulba) vagy sem, de a kép alapján orchidea féle.
Kedves Gábor! Előfordulhat, hogy kicsit túl lett öntözve a növény? Ezek lehetnek apró vízhólyagszerű képződmények. Ha kicsit visszafogja az öntözést, enyhülnek a tünetek. Az egész állományon, vagy minden levélen van a tünet? Néhány vírus is előfordulhat rajta, de ez elég ritka, nem hinném, hogy vírustünet lenne. Ha a foltok terjednek és elbarnulnak, akkor sajnos nem lehet mit tenni. Sajnos így látatlanban ennyit tudok mondani. Üdvözlettel: Növényorvos
Kedves Vörös Árpád! Igen, az elszáradt, vagy elfagyott részeket el kell távolítani. A kép szerint szerencsére a károsodás nem komoly. Ennek a növénynek a vezérhajtását csak akkor szokták visszavágni, ha megsérül, egyébként a kívánt magasságig metszetlenül hagyják. Az oldalágakat tavasz végén metszik vissza kb. a felére, ezáltal a sövény sűrűbb lesz.
Üdvözlöm! A meleget nem bírja abszolút, illetve a párásabb levegőt szereti és a világos napos helyet. A talaja legyen mindig nyirkos, nagyon vízigényes! Ajánlom figyelmébe egy korábbi cikkünket: Hogyan neveljünk párnafüvet (Soleirolia soleirolii)?
Üdvözlöm! A válaszom: de! A gyümölcsfák már lassan el is virágoznak, de ha rugalmasak a vesszők, tehát nem törnek el hajlításra, akkor még élő szövetek vannak a fában, tehát él. Ha esetleg az ágak reccsenve törnek, akkor elpusztultak és cserére szorulnak!