A jelenlegi állapotot valószinűleg a következők okozhatták: nincs eléggé világos helyen, és lehetséges, hogy néha a földlabda is jobban kiszáradt a kelleténél. Ilyenkor a levelek elsárgulnak, lehullanak. A piros színű fellevelek színe is tompul.
A mikulásvirág nevelése során az alábbiakat kell betartani:
helyezzük a lakás legvilágosabb részére,
ha a talaj felszíne száradni kezd, akkor alaposan öntözzük meg,
a felesleges víz a cserépalátétben gyűljön össze és ezt a felesleget mindig öntsük ki.
A szükséges hőmérséklet 18-22 C° legyen.
Megmenthető a felkopaszodott mikulásvirág az alábbi módon:
Ameddig esztétikailag el tudja fogadni ezt az állapotot, úgy legalább karácsony utánig tartsa meg így. Ha már nem tetszik sehogy sem, akkor a csúcs kb. 5-6 cm-es részét, azaz a felleveles virágzatot vágja le. A fentebb leírt módon gondozza, melyet tápoldatos öntözéssel egészítsen ki. Nyáron a kertbe is kiültetheti cseréppel együtt, majd szeptemberben ültesse át és vigye vissza a lakásba. De célszerű most is megvizsgálni a gyökérzetét, és ha a földlabdát nagyon átszőtte, akkor máris érdemes virágföldbe átültetni.
Október elejétől, közepétől naponta délután 5-től másnap reggel 7 óráig takarja le 10 héten át fényt át nem engedő fekete vászonzacskóval. Az említett időtartamon kívül viszont ne legyen rajta a zacskó, mert nappal nagyon fényigényes. Mint látható a Mikulásvirág (Euphorbia pulcherrima) nagyon igényes, de az elmondottakat betartva jövő karácsonyra a mostaninál sokkal nagyobb, és gyönyörűen virágzó növényben gyönyörködhet kisfiával együtt. A Debreceni Pozsgástár című színes, képes magazinból sok mindent megtudhat a pozsgásnövényekről.
Még többet olvashat itt:
Mikulásvirág, a kedvenc karácsonyi szobanövény
Milyen növények illenek a karácsonyi hangulathoz? Dobd fel a decembered!
Adventi koszorú élő virágból