7141. 5 növény, ami szerencsét hoz nem csak szilveszterkor
A hagyomány szerint ezekkel a növényekkel bevonzhatod a szerencsét.
A hagyomány szerint ezekkel a növényekkel bevonzhatod a szerencsét.
Az almafák metszése az egyik legfontosabb kerti munkák közé tartozik, amely jelentősen hozzájárulhat a fa egészséges fejlődéséhez és a bő terméshozamhoz. Az időzítés kulcsfontosságú, hiszen a helytelen időpontban végzett metszés kárt tehet a fában. De vajon lehet-e januárban metszeni az almafát?
Vannak olyan zöldségek, amelyek magvait már januárban el lehet vetni. Mutatjuk.
A kutyák természetüknél fogva kíváncsiak, így gyakran orrukat vagy éppen fogaikat használják a környezetük felfedezésére. Sok esetben azonban olyan növényekkel találkozhatnak, amelyek károsak vagy akár mérgezőek is lehetnek számukra.
Az online marketing ma már elengedhetetlen a vállalkozások sikeréhez, különösen a kertészeti és növénybolti szektorban, ahol az ügyfelek egyre inkább az interneten keresnek inspirációt, termékeket és szolgáltatásokat.
Kedves Tibor! Az áfonyát a telepítéstől a 3. évben érdemes metszeni, rendszeresen minden évben. Az elhalt részeket kell kivágni először, és valóban a fiatalabb vesszőket (1-2 éveseket) kell meghagyni minden évben. A tő mellől kinövő hajtásokat vágja ki, de hagyja meg a 4-5 legerősebbet. A metszést a tél végén a legjobb végezni.
Üdvözlöm! Szinte biztos, hogy a vetőmag minősége rossz, hiszen ha simán vízbe áztatja, akkor is ki kellene kelnie a magnak! Vásároljon kész palántákat, már elkésett a vetéssel szerintem! A dinnyét 5-6 hetesen jó kiültetni, de azért arra figyelni kell, hogy fagy ne legyen!
A levélkék végének elhalása általában valamilyen tápanyaghiány következménye. Szélsőséges esetben a cinkhiány okoz a fiatal leveleknél elhalást, de a fénykép alapján itt sokkal inkább tartástechnológiai probléma van, mint hiánybetegség. Egy átlagos lakásban a téli időszakban nem áll a növény rendelkezésére annyi fény, hogy egészséges leveleket fejlesszen. A fényhiánytól megnyúlt levelek sokszor erőtlenek, és télen a fűtött szobában tartott növény sokkal érzékenyebben reagál hideg öntözővízre vagy a huzatra is. A leírt folyamatot visszafordítani nem nagyon lehet, viszont a jövőben megelőzni igen: a Cycas revoluta télen legyen hűvös és világos helyiségben, így a növény csak a tavasz végén ill. nyáron fejleszt új leveleket, amikor a növény már a szabadban, vagy legalábbis kellően világos helyen tartható.
Kedves Enhi! Kérem, küldjön fényképet a problémáról. Másmilyen tápanyag hiány is lehet.
Igen, lehet, de ezen kívül sok mindentől függ. Jó lenne, ha tudna fotót küldeni erről. Mivel lettek beöntözve? A hőmérséklet, víz megfelelő a palántáknak? Kártevő jelét nem látja a leveleken? Nagyon kevés az információm, talán a fotó segítene. Köszönöm előre is.