7171. Lehet januárban rózsát metszeni? Elmondjuk
A rózsák metszése kulcsfontosságú a növény egészségének és virágzásának szempontjából, de az időzítés nagyon fontos. Felmerülhet a kérdés: vajon januárban megfelelő időpont-e a metszésre?
A rózsák metszése kulcsfontosságú a növény egészségének és virágzásának szempontjából, de az időzítés nagyon fontos. Felmerülhet a kérdés: vajon januárban megfelelő időpont-e a metszésre?
Melyik madarakat kell etetni, és melyiket nem? Miért okozhat gondot, ha egy odút felszámolunk?
Mutatjuk, hogyan állj neki tél végén, kora tavasszal az egyszertermő málna metszésének.
Képzeljünk el egy várost, ahol nemcsak a nagyobb fejlesztések, hanem a kisebb, közösségi ötletek is épp olyan fontosak. Egy várost, ahol az emberek nemcsak lakók, hanem aktív résztvevők is a környezetük formálásában. Budapest pontosan ilyen hely. A közösségi költségvetés kezdeményezése évről évre lehetőséget nyújt arra, hogy bárki, akinek van egy jó ötlete, hozzájárulhasson ahhoz, hogy a főváros még élhetőbb és szerethetőbb legyen.
A cseresznyefa metszése kulcsfontosságú annak érdekében, hogy egészséges maradjon, bő termést hozzon és megfelelő formájú legyen.
Kedves Zsó65! Addig futnak, amíg van helyük, de ha esetleg nagyon elkanászodnának, akkor nyugodtan vágja le metszőollóval, de szerintem nem fogja túlnőni a rendelkezésre álló helyet!
A rózsarozsda elsődleges fertőzési forrása a fertőzött, lehullott levél, ezért azokat mindig össze kell szedni és lehetőleg elégetni, megsemmisíteni. Alakító metszésekkel is lehet csökkententeni a fetőzöttséget, a beteg növényrészek eltávolításával. De ha mindez nem segít, akkor vegyszeres kezelést érdemes használni. A legjobb az első tünetek megjelenésekor megkezdeni a permetezést 10-14 napos időközökkel. Biztos, ami biztos alapon, a permetezést ismételjük meg többször. Szabad kategóriájú rozsda elleni szerek: Dithane M45, Manzate 75DF, Miltox Sp. Extra.
Kedves Ági! Inkább fagykárra gondolnék a képeket látva. Nem tudom, milyen volt ott az éjszaka, az Ön leírása alapján nem volt, de mégis annak tűnik. Elsodródott növényvédő szer is eszembe jutott, de az előbbi nagyobb valószínűségű. A károsodott részek elpusztulnak majd, ezeket le is lehet vágni, újra fog hajtani. Üdvözlettel: Növényorvos
Sajnos az első egyedek megjelenésekor kell kezdeni már a védekezést. A védekezés a fiatal lárva és a kifejlett liszteske ellen hatékony. A tömeges megjelenés után már csak sűrű kezelésekkel érhet el valamilyen eredményt. A szerek váltogatása is szükséges. 3-4 naponta, a várakozási időket és az időjárást figyelembe véve lehet használni a következő szabadforgalmú szereket: Nomolt 15 SC, Sanmite 20 WP, Chess 25 WP, Cyperkill 25 EC. Ezek érintő hatásúak, így a levél hátuljára is kerüljön. Üdvözlettel: Növényorvos
Kedves Czibik István! Látatlanban nem tudok semmit mondani sajnos. Kérem bővebben fejtse ki, hogy milyen a talaj, milyen fajok, fajták vannak. MIt szeretne kivágni és mit szeretne telepíteni. Ebben a formában fogalmam sincs, hogy Ön mire gondol. E-mailben is írhat: info@kertrendorseg.hu