Keresett kifejezés: “”

Cikkek (7261)

7176. Milyen lágyszárú évelőket érdemes februárban visszametszeni? Itt a lista

A tél végéhez közeledve a kertészek egyre inkább előkészítik növényeiket a tavaszi növekedési időszakra. Az egyik legfontosabb feladat ilyenkor az évelő növények visszavágása, amely elősegíti a friss hajtások megjelenését és megelőzi a betegségek terjedését. De mely évelőket érdemes februárban metszeni? Nézzük meg a legfontosabbakat!

7177. Hogyan lehet olcsóbban vetőmaghoz jutni?

A kertészkedés nemcsak hobbi, hanem egyben spórolási lehetőség is, hiszen saját termesztésű zöldségekkel csökkenthetjük a kiadásainkat. Az egyik legnagyobb költségtényező a vetőmag, de szerencsére többféle módon is beszerezhetjük őket olcsóbban.

7178. Hirtelen fagyok és gyümölcsfák: milyen károkra számíthatunk?

Az idei tél szokatlanul enyhe időjárással indult: januárban plusz tíz fok körüli hőmérsékleteket is mérhettünk. Azonban februárban hirtelen jött lehűlés következett be, amelynek következtében az éjszakai hőmérsékletek jóval fagypont alá süllyedtek. Ez a hőmérsékleti ingadozás komoly veszélyt jelenthet a gyümölcsfák számára.