7271. Az idő stílusos megjelenése: Megbízható és emlékezetes órák
Az óra több, mint egy mindennapi kiegészítő. Ez a kis eszköz nem csupán az idő múlásával ajándékoz meg, hanem stílust és megbízhatóságot is sugároz.
Az óra több, mint egy mindennapi kiegészítő. Ez a kis eszköz nem csupán az idő múlásával ajándékoz meg, hanem stílust és megbízhatóságot is sugároz.
A házimunka és kisebb otthoni feladatok elvégzése gyakran megkívánja, hogy legyen kéznél néhány megbízható kéziszerszám. Ezek az eszközök megkönnyítik az életet, ha polcot szerelünk össze, vagy csak egy egyszerű csapot szeretnénk megjavítani.
A 2024-es ágyás- és balkonültetési szezon sok kertész számára feladta a leckét: a meztelencsigák és házzal rendelkező társaik szinte mindenütt ott voltak és minden ágyásban pusztítottak, köszönhetően a nyirkos és enyhe időjárásnak. Sok növényt teljesen felfaltak, így esélyük sem volt kivirágozni. Voltak azonban olyan szerencsés növénygazdák, akik mindezek ellenére is élvezhették a virágözönt, ennek oka pedig az, hogy ők a muskátli mellett tették le a voksukat. Sok más ágyás- és balkonnövénnyel ellentétben ezek a növények nagyrészt sértetlenül élték túl a csigajárványt.
A metszés fontos része a leander egészséges növekedésének – de vajon tavasszal is lehet metszeni? Elmondjuk.
Mutatjuk, mikor és hogyan érdemes kiültetned a paradicsompalántát. Összegyűjtöttünk minden fontos információt.
Mivel a legtöbb pajzstetű több növényt is szívogat, leggyakrabban egy másik növénnyel hozzuk be lakásunkba e kártevőket. Mielőtt még nagyon elszaporodnának, tudunk ellenük hatásosan, mechanikai úton védekezni. Ronggyal vagy kefével mossuk le a pajzstetveket, próbáljuk meg az eldugott részekről is kipiszkálni őket. Heti többszöri mosdatással sikeres lehet a védekezés. A forgalomban lehet kapni olajos permetszereket, amelyekkel lefújva a növényt és a kártevőt, megfulladnak az állatok.
A hibiszkusz vagy mályvacserje (Hibiscus siriacus) világos helyen, esetleg teraszon folyamatosan hozza virágait. Ha nincs útban ilyenkor valóban nem érdemes megmetszeni, inkább elvirágzás után vagy a kora tavasz alkalmas erre. Áprilisban vagy augusztusban fejdugvánnyal szaporíthatjuk.
A fenyőrozsda az öttűs fenyőket támadja meg, amitől az ágak megvastagodnak, először az ágak majd akár az egész fa elpusztulhat. Egy másik betegség az erdeifenyő tűlevélhullásos betegségére jellemző, hogy a kórokozó által fertőzött tűleveleken, nagyítóval apró foltok láthatók(ilyen a rossz termőhely miatti levélhulláskor nem észlelhető). A lehullott tűleveleket júniusig el kell távolítani, mert innen indul a fertőzés, ha erre nincs lehetőség július-augusztusban gombaölőszeres védekezés válhat szükségessé.
Valószínű, hogy a szedrét botrítisz támadta meg, ellene helyes metszéssel és vegyszeresen is kell védekezni. Vegyszeres védelemre (háromszor kell végezni a virágzás kezdetétől) az iprodion, vinklozolin, procimidon hatóanyagú szerek használhatók.
A tuják hazánkban nem őshonos növények, s egyre nehezebben viselik a nagy évközi hőmérséklet és csapadékingadozást. Néhány gombás betegség is támadja, illetve molyok és pajzstetvek is élősködhetnek rajta. Azt, hogy egy magról nevelt tuja kevésbé bírná el éghajlatunkat és rövidebb életű, véleményem szerint nem reális.