116. Viaszvirág: imád szenvedni, sanyargatás után virágzik
Ritkán adunk olyan tanácsot, hogy ne ültessük át a növényt vagy hagyjuk a földjét kiszáradni. A viaszvirágnak pedig ez kell!
Ritkán adunk olyan tanácsot, hogy ne ültessük át a növényt vagy hagyjuk a földjét kiszáradni. A viaszvirágnak pedig ez kell!
A vízipálma mocsári növény, ezért a gyökereit állandóan nedvesen kell tartani. Télen azonban könnyedén el kezd sárgulni. Ez az oka.
Nagyon dekoratív növény, hosszanti, bordó levelei viszonylag kicsik, selymes szőrökkel fedettek. A levelek fonákja sötétvörös színű.
A zöldike egy gyorsan növő növény. Lehajló levelei, vékony, lecsüngő szárain tavasszal és nyáron növő apró, fehér virágai, majd az utána kifejlődő kis sarjnövénykék teszik vonzóvá.
Szemetgyönyörködtető látványt nyújtanak a természetes zöldben elszórtan nyíló, tarka vadvirágok. Ehhez társul a virágos rét hétről hétre változó illata. Mindez egyszerűen, néhány alapvető szabály követésével megvalósítható. Virágos kert ötletek itt!
Szobafenyőjének felkopaszodása a pangóvíznek vagy a túl száraz levegőnek köszönhető. Ha még nem súlyos a helyzet, akkor a hajtáscsúcs dugványozásával próbálja megmenteni. Helyezze tőzegmohába, de ne az oldalhajtásokról szedjen dugányt, mert azok nem növekednek fölfelé.
A rhododendront nem kell feltétlenül a lakásba bevinni, különösen, ha olyan fajtákat telepített, melyek a téli kemény fagyokat is elviselik pl. Rhododendron catawbiense, Rh. kaempferi.
A bodza metszésének optimális ideje tavasszal van, de ősszel is végezheti a metszést, lombhullás után.
Vágjon le egy egyedülálló, szép, egészséges levélkét a növényről. Majd egyharmad részéig dúgja egy virágcserépbe, amelynek a földje jó minőségű virágföld. Azután érdemes körbefóliázni, hogy azalatt biztosítva legyen a kellő páratartalom számára. Helyezze meleg, napos helyre, de ne tűző napra. Néhány hét után begyökeresedik a levélke, majd el kezd növekedni.
A mogyoró egylaki növény, ugyanazon a növényen, sőt ugyanazon az ágon jelennek meg a virágai, amelyek azonban egyivarúak; a hímvirágok (barkák) január-februárban nyílnak ki. A nővirágok előbb nyílnak, mint a barkák, ami bizonyos fokú védelmet nyújt az önbeporzás ellen. Ezért ajánlatos legalább két-három, különböző fajtájú mogyoró-bokrot telepíteni, hogy garantált legyen a termés.