116. Viaszvirág: imád szenvedni, sanyargatás után virágzik
Ritkán adunk olyan tanácsot, hogy ne ültessük át a növényt vagy hagyjuk a földjét kiszáradni. A viaszvirágnak pedig ez kell!
Ritkán adunk olyan tanácsot, hogy ne ültessük át a növényt vagy hagyjuk a földjét kiszáradni. A viaszvirágnak pedig ez kell!
A vízipálma mocsári növény, ezért a gyökereit állandóan nedvesen kell tartani. Télen azonban könnyedén el kezd sárgulni. Ez az oka.
Nagyon dekoratív növény, hosszanti, bordó levelei viszonylag kicsik, selymes szőrökkel fedettek. A levelek fonákja sötétvörös színű.
A zöldike egy gyorsan növő növény. Lehajló levelei, vékony, lecsüngő szárain tavasszal és nyáron növő apró, fehér virágai, majd az utána kifejlődő kis sarjnövénykék teszik vonzóvá.
Szemetgyönyörködtető látványt nyújtanak a természetes zöldben elszórtan nyíló, tarka vadvirágok. Ehhez társul a virágos rét hétről hétre változó illata. Mindez egyszerűen, néhány alapvető szabály követésével megvalósítható. Virágos kert ötletek itt!
A császárkorona kifejezetten szereti, ha ugyanazon a helyen hagyják évekig, ezért nem kell kivenni a talajból.
A molykártevők ellen májusban, júliusban és augusztusban védekezhet.
A kaktusz lehetséges, hogy egy kicsit megégett, bár nem valószínű, ha az előző évet teljesen átvészelte ugyan azon a helyen, lehet, hogy a túlzott víz hatására kelentkeztek a foltok. Ha a szabadba kitéve tovább növekszik a beteg rész érdemes a még egészséges darabokat átültetni.
A pálmák közül vannak olyanok, melyek ellenállóbbak (pl. a datolyapálma), de vannak olyanok is, amelyek igényesebbek pl. a kenciapálma nedvesség-, páraigényes. Mielőtt megveszünk egy pálmát, érdemes utánajárni a gondozásának. Probléma lehet a túlöntözés, a kevés pára, az erős napfény, a kevés tápanyag, az alacsony hőmérséklet is. Az egyes pálmafajok gondozásáról cikkeinkben is olvashat.
A tűztövist szaporíthatjuk magról és félfás dugványról is. A magok igen jól csíráznak. Az utolsó tavaszi fagyok után vethető.