121. Gesztenyeaknázó-moly
A vadgesztenyefák levelein károsító és a levelek korai elszáradását okozó moly kártevő az utóbbi évtizedben terjedt el hazánkban és a szomszédos országokban.
A vadgesztenyefák levelein károsító és a levelek korai elszáradását okozó moly kártevő az utóbbi évtizedben terjedt el hazánkban és a szomszédos országokban.
A sárga ruhára vagy autóra nagy számban repülnek. Ez nem véletlen, ugyanis a sárga szín vonzza a levéltetveket. A zsenge leveleken szívogatva legyengítik és megfertőzik a kerti növényeket.
Valószínűleg a fejes saláta és néhány trópusi papagájfaj keresztezéséből születtek a most következő saláták. Színük és ízük ugyanis erre utal.
Milyen bizarr egy hóval fedett kaktusz, jukka vagy akár pálmafa látványa egy hazai kertben! A szabadföldi teleltetés lehetősége még kevesek számára ismert, de könnyen megbizonyosodhatunk arról, hogy valóban működik.
Sokak számára újdonság, hogy hazánkban viszonylag sok növény átteleltethető szabadföldön, melyeket elsősorban üvegházi növényekként ismerünk. Így van ez néhány kaktusszal is.
Bonsai fákat manapság minden nagyobb kertészeti árudában lehet kapni. Szaknévsoruk számos termesztője és kertészete foglalkozik nevelésével. Kérjen tőlük közvetlenül árajánlatot!
Szép rózsabokor neveléséhez ki kell elégítenünk a rózsa alapvető környezeti igényeit. A rózsaágyás legyen napos helyen, talaja legyen jó vízgazdálkodású, tápanyagban gazdag. Év folyamán is folyamatos ápolást: öntözés, gyomlálás és növényvédelmi védekezést igényel. A fagyok eljövetele előtt ne feledkezzünk meg a rózsa téli védelméről sem.<p>Minél korábban metsszük meg őket, annál gazdagabban fognak virágozni. <p>Mindezekről részletesen olvashat alábbi cikkeinkben:
Mivel a földön körülbelül 25 000 orchideafaj él (ez a legnépesebb növénycsalád) nagyon különbözők az igényeik. A szobai körülményeket nagyon kevesen viselik el. Az orchideák termesztése szinte külön szakmának tekinthető. Ezért azt javaslom, hogy próbáljon a szaknévsorunkban található orchideatermesztőktől közvetlenül tanácsot kérni.
A golgotavirág (Passiflora) nemzetség több faját is termesztik nálunk mint szobanövényt, ezért pontosan nem válaszolhatok arra a kérdésére, hogy ehető-e az Önnél termőre fordult növény. <p> Az biztos, hogy az ízletes golgotavirágot (Passiflora edulis) a tópusokon ehető gyümölcse miatt termesztik. E fajnak a gyümölcséből kiszedett magvakat el lehet vetni, ahogy a a kék-fehér virágú kék golgotavirág (Passiflora caerulea) magjait is.
Az áfonya (Vaccinium sp.) savanyú talajon képes a normális növekedésre. A termesztés sikerét az alacsony pH értéken kívül a talaj magas szervesanyagtartalma is befolyásolja. Ezért szerves trágyát, tőzeget, fakérget, esetleg forgácsot kell a talajba keverni. <p>A víz szerepe a növény termesztésében kiemelkedő jelentőségű, mivel sekélyen gyökeresedik és ezen gyökerek a talaj leghamarabb kiszáradó rétegében helyezkednek el. <p>Számos érdekes cikkünk foglalkozik az áfonya termesztésével és nevelésével: Az alábbiakban csatoltam Önnek néhányat: