126. Jukkák és agávék minden időben
Hazánkban sok olyan növény teleltethető át szabadföldön, melyeket elsősorban cserepes, üvegházi növényekként ismerünk.
Hazánkban sok olyan növény teleltethető át szabadföldön, melyeket elsősorban cserepes, üvegházi növényekként ismerünk.
Hazánkban sok olyan növény teleltethető át szabadföldön, melyeket elsősorban cserepes, üvegházi növényekként ismerünk. A következőkben a télálló pálmák és a banán teleltetésével ismerkedhetünk meg.
Hurrá, nyaralunk! De kire bízzuk kedvencünket? Ha magunkkal nem vihetjük, akkor vagy állatpanzióra, vagy barátunkra bízzuk, hogy viselje gondját.
Nem mindegy, hogyan autóztatjuk a kutyát: ha megfelelően ül-fekszik-alszik-játszik, akkor sok kellemetlenségtől megkíméljük őt és magunkat.
Épp fordítva vagyunk: mi szeretünk árnyékban ülni, a növények viszont nem. Mit tegyünk, hogy legalább elviseljék.
A félárnyékos helyet kedvelő fajok közül a begóniát, a vízifuksziát (törpe nebáncsvirág), az árnyékos helyet kedvelők közül pedig a fuksziákat javasolnám.
A selyemakác (Albizia julibrissin) a mi éghajlatunknál melegebb területről származik, ezért a mi teleinket fiatalon nehezen viseli el. A magról kelő növényeket védeni kell a fagytól. Később védett, napos helyre ültessük, kezdetben lassan, majd gyorsan megnő akár 6-10 m magas, terebélyes fává.
Sokan gondolják azt, hogy a kutya és a kert nem fér össze, pedig csak nevelés kérdése. A következő cikkben utánaolvashat a kutyabarát kert követelményeinek.
A növény földlabdájáról óvatosan vágja le a gyökérzetet takaró zsákot úgy, hogy arról a termőföld ne hulljon le.
Épp most hallottam egy humánus módszerről: a hangyabolyba helyezzen dióleveleket. Állítólag a hangyák nem szeretik a levél illatát, ezért elmenekülnek. Ha ez nem válna be, próbálja meg a triklórfon tartalmú hangyairtó csalétket a Protecttől.