166. Viaszrepkény (Senecio macroglossus variegatus)
Első látásra összetéveszthető a közönséges borostyánnal. Közelebbről szemügyre véve azonban kitűnik, hogy a Senecio levelei húsosabbak, simábbak, a levelek csúcsa hegyesebb.
Első látásra összetéveszthető a közönséges borostyánnal. Közelebbről szemügyre véve azonban kitűnik, hogy a Senecio levelei húsosabbak, simábbak, a levelek csúcsa hegyesebb.
A sugáralária (Schefflera aboricola) Ausztráliából származik, ahol 20-30 méteresre növő fa. A szubtrópusi kertekben "polipfának" nevezett növény feltűnő, polipkarok módjára szétálló hosszú, keskeny virágzatáról kapta a nevét.
A pawpaw az annonafélék családjába tartozó 3,5-6 m magasra növő fa. Az őshonos amerikai fajok közül a legnagyobb ehető gyümölccsel rendelkezik.
Télen anyagcserénk lelassul, ezért egy tavaszi 2-3 hetes méregtelenítő kúra segíthet a szervezetnek megszabadulni a salakanyagoktól.
Napi folyadékfogyasztásunk kúrán kívül is 1,5-2 liter kéne hogy legyen (sajnos kevesen tartják ezt be), ezt most emeljük fel napi 2,5-3 literre, és álljon főként szénsavmentes ásványvízből, zöldséglevekből és tisztító gyógyteából.
A könnyezőpálma (Monstera deliciosa) jól láthatóan mutatja ha nem érzi jól magát. <p>Amenniyben levelei kicsik és ép szélűek maradnak, akkor számára kedvezőtlen életkörüményeire gyanakodhatunk. Ahhoz hogy nevéhez híven hatalmasra nőjön elegendő vízre, tápanyagra és páratartalomra van szüksége. Nem szereti a közvetlen napfényt mert levelei megperzselődhetnek. Válasszon egy világos helyet növényének s amenniyben lehetséges ne mozgassa. Leveleiről érdemes néha lemosni a rárakódott port. <p>További részleteket olvashat a növényről alábbi cikkünkben:
A mamutfenyő gyorsan növő faj. Mély, tápanyagokban gazdag talajt igényel. A sekély meszes talajokat nem szereti. Csak a nagyon fiatal egyedek viselik el a félárnyákot, árnyékot, az idősebb fák szenvednek árnyékban. Idős korukban viszont jobban elviselik a szárazságot, fiatal korukban páraigényesek. A szennyezett levegőjű környezetet nem viseli el. 30-50 cm magasság elérésekor ültesse végső helyére, utána már ne bolygassa. A fiatal egyedeket gyakran és bőven kell öntözni.
Próbáljon meg permetrin + tetrametrin hatóanyag-tartalmú szerrel (Chinetrin) védekezni ellenük.
Próbáljon meg olyan ultrahangos kártevő riasztót beszerezni, amely jó tücsök ellen is. Ezzel sikerülhet távoltartani udvarától a tücsköket.
A bogyókon lévő fehér bevonat a lisztharmat. Ellene június második feléig folyamatosan kell védekezni. A szüret után pedig akár kiegészítő kezelésekre is szükség lehet. Permetezésre dinokap, kinometionát, pirazofosz hatóanyagú szerek javasolhatók.