Keresett kifejezés: “”

Cikkek (7271)

1701. Ismeri a békaorchideát?

A békaorchideáról már regényt írtak, amiből film is készült. Nálunk elérhetetlen, ezért csak a fotókban gyönyörködhetünk. Viszont létezése és szépsége megerősíti azt az - orchidea gyűjtők számára egyértelmű - véleményt, hogy az orchidea sokkal több, mint egy csodaszép virág...

1702. Süssünk kürtöskalácsot!

A jó idő meghozza a kerti összejöveteleket is. A sülhúsok és a saláták mellett pedig kiváló és különleges desszert lehet a kürtöskalács. És bár ránézésre bonyolultnak tűnik az elkészítése, most megmutatjuk, hogy nem az. Még speciális kürtöskalács rúd sem kell hozzá. Csak bátran! A vendégek el lesznek bűvölve! 

1703. Hogyan függnek össze az alvásgondok a szélütéssel?

A középkorú és idősebb felnőttek, különösen a férfiak körében az obstruktív alvási apnoehoz fokozottabban társul a stroke – a jelentős tudományos megállapítást az amerikai Nemzeti Egészségügyi Hivatal áprilisi jelentésében tette közzé. A stroke kockázata az alvási légzési gondokkal küszködő férfiaknál nagyobb. A stroke a harmadik leggyakoribb halálok világszerte. Tavaly hazánkban közel húszezren haltak meg agyérbetegség következtében. Becsült adatok szerint jelenleg több százezer szélütést elszenvedett és még életben levő beteg él közöttünk.

1704. Hogyan készítsünk grill fűszerkeveréket és pizza fűszerkeveréket?

A grillezett húsoknak jóval nagyobb a szafttartalma, mint a hagyományosan sült húsoknak. E célból találták ki a grill vagy amerikai kifejezéssel élve " Barbecue" fűszerkeveréket. Kitűnő keverék, amely grill, roston, nyárson sültek, bifsztek, kotlettek, egyéb sültek, levesek, mártások, vagdalt húsok, gulyásleves, saláták ízesítésére is használható. És pár perc alatt mi magunk is összeállíthatjuk! 

1705. A hárs gyógyító ereje

A hárs (Tilia platyphyllos) a germán néphitben nagy szerepet játszott, a házasság és a házi tűzhely istennőjének, Friggának ajánlották. A középkorban a falu hársfáihoz rendezték a a falusi élet középpontját. Gyógyászati célú felhasználása is a középkortól ismert. Akkoriban a hasmenés ellen a hársfaszenet is ismerték. Az ezüst, vagy magyar hárs nektárja mannóz nevű cukrot tartalmaz, amelyet a méhek és a dongók sajnos nem tudnak lebontani.