1746. Top tavaszi virágok, cserjék és díszfák!
Idén tavasszal a színes virágkavalkád jellemző. Nem csak a divatban jön elő a színes, de a virágoknál is! Lássuk az idei tavasz legnépszerűbb virágait!
Idén tavasszal a színes virágkavalkád jellemző. Nem csak a divatban jön elő a színes, de a virágoknál is! Lássuk az idei tavasz legnépszerűbb virágait!
Május 1-jén és 2-án a balatoni borászoké lesz a főszerep a Fővárosban. A második Balatoni Borok Fesztiválja igényes kulturális ajánlattal, kiváló borokkal és finomabbnál finomabb magyaros étkekkel várja vendégeit.
A top 10 listának mindenképpen tartalmaznia kell a csüngő díszcseresznyefát, hiszen ez a tavaszi táj egyik leglátványosabb virágzó díszcserjéje. A cikkben további két olyan cseresznyefát is megemlítünk, amelyek nem a csüngő csoportba tartoznak, hisz nem akarjuk csökkenteni azt az örömöt, amellyel a japán díszcseresznyefák hozzájárulnak a tavaszi kertjeinkhez.
Dísznövény 2010 Szakkiállítás és Vásár a Budapesti Corvinus Egyetem, Budai Arborétumában (Budapest, XI. ker. Villányi út 29-43.) 2010. április 23-25.
Déligyümölcs, Új-Zélandon őshonos, és importálni kell – nagyjából ennyit tud az átlagember a kivi pedigréjéről. Kínából ered, jó a téltűrése, és a mérsékelt égövön is megél – írják a jobb szakkönyvek. Kis igényű, kiváló adottságú növény, ami Magyarországon is haszonnal termeszthető – mondja Varga János, aki nemcsak gyakorolja, hanem lelkesen tanítja is a kiviművelés tudományát.
Kedves Regency! Ez a növény nagyon szereti a magas párát! Javaslom, hogy öntözze meg alaposan és 2-3 napra tegye fóliazsákba, mert a kártevők is kiküszöbölhetők ezzel a módszerrel. Ha tápoldatozza, akkor is nagyon fontos, hogy eléggé nedves legyen a föld, mert megperzselődhetnek a gyökerei. A Calathea gemengd, a többi Calateához hasonlóan szereti a jó vízgazdálkodású, laza tőzeges talajt. Gyakori öntözést igényel és párát! 2-3 naponta öntözze és párásítsa, ellenkező esetben elkezdi hullajtani a leveleit. Sajnos a sötétet kifejezetten nem bírja, nagyon kedveli a sok napfényt, viszont a direkt, tűző erős naptól óvni kell. Nagyon szereti a meleget is, mivel trópusi őserdőkből származik. Kapcsolódó cikkek: Calathea concinna - a kényes szépség Az ájtatos kehelyvirág
Kedves Marczis László! Igazából semmi teendő nincsen vele, mert ezek valószínűleg kicsik maradnak, tehát a súlyuk miatt nem tudnak "kárt" tenni a fácskában.
Kedves Gizke! A képen látható növény egy lónyelvű csodabogyó (Ruscus hypoglossum L.).
Kedves Balázs Béla! Igen, oltatlan. Minden növény esetében - amit oltással, szemzéssel szaporítanak - mindig van egy alapfaj, ezt nevezik alanynak, és ebbe helyezik a fajtát. A fajta kifejezés a természetben nem létezik, minden fajtát, legyen az állat, vagy növény egytől-egyig az ember hozta létre. Jó példa erre a rózsa, vagy akár az őszibarack. Ilyen növény nincs is, hanem mandula fára oltják a barack fajtát és abból lesz különböző méretű, ízű, tenyészidejű stb. Ezeket a tulajdonságokat az emberek ruházzák fel. Az oltás és szemzés két különböző dolog! Az oltásnál (aminek sok módszere van) két fás részt "illesztenek" össze, a szemzésnél (pl. a rózsáknál) egy fiatal alanyra szó szerint 1 db szemet behelyeznek a börszövet alá, majd viasszal, vagy rafiával rögzítik és onnan az a szem fog nőni, a kertésznek arra kell törekedni, hogy az maradjon domináns. Nagyon vicces az amikor egy díszszilva például két oldala különböző színű. Láttam már olyat, hogy jobb oldalon zöld, a bal oldalon vörös volt a lomb! A sok kérdésére pedig szívesen válaszolok, hiszen ezért vagyunk! Az olajfát egyébként ritkán szaporítják magról, szinte mindig dugványról. Ha viszont az oltott részekből van a dugvány, akkor az is az a fajta lesz, mert a dugványozás nagy előnye (minden növény esetében), hogy a fajta azonosság garantálható, mivel ugyanannyi kromoszóma szám lesz a dugványban, mint az anya növényben, tehát ez vegetatív szaporítási mód, hasonlóan a tőosztáshoz, bújtáshoz és sarjadzáshoz. A magvetés pedig generatív módja a szaporodásnak, tehát ott azért olyan változatos például az árvácska, ami ráadásul egy hibrid! A latin nevekben a "X" minden esetben a hibridet jelenti! Az árvávska latin neve: Viola X wittrokiana. A díszcsalán: Coleus X hybridus, de itt a "hybridus" szócska is a végtelen variabilitást jelenti! Kapcsolódó cikkek: Gyümölcsfák szemzése lépésről-lépésre kezdőknek Gyümölcsfák szemzésének tavaszi munkálatai (képek lépésről-lépésre) Csodagyümölcsös: 57 fán 300 gyümölcsfajta
Kedves Mónika! Sajnos ez a növény fagyérzékeny, inkább -4-5 fok, amit még kibír, de az sem tesz jót neki. A teleltetést is 15 fok felett ajánlják. Sajnos nem tehet mást, mint vár, hogy hoz-e új hajtást. Üdvözlettel: Növényorvos Kapcsolódó cikkek: Neveljünk télálló egzotikus növényeket a kertben! Télálló pálmákat és banánt is ültethetünk kertünkbe