1796. Ősszel vagy tavasszal kell metszeni a rózsát?
Ősszel felmerülhet bennünk a kérdés, mikor és hogyan metsszük meg a rózsát. Mutatjuk, mire kell figyelni.
Ősszel felmerülhet bennünk a kérdés, mikor és hogyan metsszük meg a rózsát. Mutatjuk, mire kell figyelni.
Tavaszi virághagymákat könnyű termeszteni, és kellemes látvány a színes virágok sokasága egy hosszú tél után. A gondoskodást a virághagymák egész évben tartó virágzással hálálják meg. Melyek a legellenállóbb virághagymák? Melyeket nem károsítanak állatok? Hogyan kell elültetni őket? Alább következnek a válaszok azokra a leggyakoribb kérdésekre, melyek a tavaszi virághagymák ültetésével, kiválasztásával és gondozásával kapcsolatosak.
A tavasz az egyik legszebb évszak, és Kent környezete nagyon sok szép látnivalót nyújt azoknak a látogatóknak, akik szeretik a szépet. Az első virágok a nárciszok és a kankalinok, majd a jácintok és a tulipánok , a szezon végére pedig megjelenik a rhododendron és annak fajtái (májusban). Alább következik egy rövid bemutató a legszebb kertekről. Kellemes utazást!
Ki ne ismerné a gyémántokat? Évszázadok óta, a gyémánt viselése a gazdagság, a hatalom és a szerelem szimbólumává vált. Hallhattak arról is, hogy “A gyémánt a nő legjobb barátja”- Azt mondják, hogy minden nő szeretett volna, vagy szeretne kapni élete szerelmétől egy gyémántot, legalább egyszer. A leghíresebbek ezen kövek közül azért különlegesek, mert ritka gyönyörűek, és mert mindegyiknek van egy története. Lássuk!
Tavasszal rengeteg a munka a kiskertekben. A növényvédelmi feladatok zöme erre az időszakra esik. Az áprilisi hűvös, csapadékos időjárás elősegítette a csonthéjasok virágzáskori moníliás megbetegedését. Ha a fertőzésnek nem szabunk idejében gátat, jelentős kihatása lehet a termésmennyiségre is.
Talán abból induljunk ki, hogy a telepítéskor milyen és mennyi trágyát, vagy műtrágyát kapott. Akkor fontos az istállótrágya, a talajtól függően az alginit, amely természetes ásványi anyag. Az ültetés után is minden évben talajerőutánpótlást kell végezni. Összetett NPK műtrágya és fontos a lombtrágya használata is. Az áfonyának más a talajigénye - savanyú talaj - ezért érdemes a töve körül a földet kicserélni.
Kedves Godóné! Ez egy Dracaena fajta (a kis képekből ítélve). Igen visszavágható a kívánt méretben. A levágott fejdugvány magas hőmérséklet (kb. 25 C) és nagyon magas páratartalom mellett meggyökereztethető tőzeg és homok 3:1 arányú keverékében. Gyökereztető hormon por használata erősen ajánlott a jobb eredmény elérése érdekében. Vízben nem biztos, hogy meggyökeresedik, ez nagyban függ a környezeti feltételektől. Az eredeti növény szárát fel is darabolhatja kb. 10 cm-re szárdugványokra u.a. szaporítható mint az előbb említett fejdugvány. A megmaradt (szaporításra felhasznált gyökeres példány) növényi részről szedje le a leveleket és előbb-utóbb új hajtások jelennek meg a törzsön. Üdvözlettel Vasvári János Zsolt
Kedves Anikó! Az első kérdésre a válasz: a képet nem látom sajnos, de ha nincsen túl öntözve, akkor valószínűleg valami gomba betegség lehet. A jácintnál a Xantomonas nevű baktérium pusztítja a hagymát, hasonló tünetekkel. A második kérdés: kérnek szépen még képet a pontos azonosítás érdekében! Ha lehet, akkor teljesen szeretném látni a növényt és a leveleket is. E-mailben nyugodtan küldje! A harmadik kérdés: a szomszéd gumója valószínűleg nagyobb és idősebb volt, illetve az Öné most lett ültetve. Szerintem jövő tavasszal be fogja érni!
Kedves Domokos Gyuláné! Ez mályvarózsa rozsda gombabetegség. Dithane M-45 szerrel lehet ellene védekezni, 25 °C alatt, 10 nap múlva lehet ismételni. Üdv: Növényorvos
Kedves Tóth Tímea! A Sophora japanica pendula fánál nagyon valószínű, hogy az ültetés előtt nem metszették meg kellően a csemetét, és ez tápanyag- és vízellátási zavarokat okozhatott. Meg kéne metszeni a fát, és figyelni az új hajtásokat. Üdvözlettel: Növényorvos